Staří páni: Turnaj v Zubří, 31.8.2019

Staří páni Rožnova navázali na oslavy sta let rožnovské házené turnajem v Zubří. Přátelské utkání proti Lesaně Staré Zubří na oslavách sta let v červnu byla základem pro pozvánku na turnaj starých pánů, který pařádala právě Lesana tuto sobotu 31.8.2019.

Fotogalerie z turnaje ZDE

Na turnaji se kromě šesti družstev starých pánů představila také družstva dřívenarozených dam. Turnaj má dlouholetou tradici a tradiční je také účast mnoha slovenských celků.

Úvodní útkání na turnaji sehrálo družstvo Rožnova proti domácím. Od počátku pěkné utkání zdobil dobrý výkon brankáře Sekyry. Po dvaceti minutách a dramatickém závěru skončilo utkání 4:4.

Druhé utkání ve skupině sehrálo domácí Zubří s Hlohovcem s výsledkem 8:15. Utkání Rožnova s Hlohovcem se neslo až do desáté minuty ve vyrovnaném duchu. Pět slabších minut a rozhozená obrana vedly k průběžnému vedení Hlohovce o pět branek a Rožnov si začal hlídat skóre. Konečné skóre 6:11 pro Hlohovec přineslo Rožnovu druhé místo ve skupině.

Semifinálové utkání s Hranicemi bylo dramatické a Rožnov dokázal skórovat z křídel, pivota, ze spojek a po zisku sedmiček. V normální hrací době skončilo utkání 8:8 a rozhodovaly sedmimetrové hody. V těch byly šťastnější Hranice 3:2.

V utkání o třetí místo se Rožnov utkal s Dubnicou a těsně prohrál o dvě branky. Konečné čtvrté místo je slušné a především početná účast hráčů Rožnova je dobrý základ pro další turnaje. Nejlepší střelec Radim Chrástek. Výborný výkon především proti Hranicím a Dubnici podal brankář Ondřej Sekyra, ale pochvalu si zaslouží určitě celý tým za bojovnost až do konce každého utkání.

Díky za vedení týmu st.pánu patří i trenérům Jardovi Hanákovi a Miloslavu Krupovi.

Rožnov – Zubří 4:4
Hlohovec – Rožnov 11:6
Zubří – Hlohovec 8:15
Hranice – Rožnov 8:8 (3:2 na 7m hody)