St. dorost: Fr.-Místek – RpR 29 : 22 (14:8)

Na palubovce Fr. – Místku jsme zvítězit nedokázali….

Výsledky celé soutěže ZDE

Fr.-Místek – RpR 29 : 22 (14:8)

Sestava a branky: Solanský, Mikulenka – Cabák, Skýpala, Michálek (4), Kavka, Ulrych (2), Šustáček (6), Melichařík, Holčák, Krupa (3), Vodička (5), Hlavenka, Jurajda (2)

RpR – Lovosice 28 : 35 (16:17)

Do utkání s Lovosicemi jsme šli s úmyslem získat dva body a udržet domácí neporazitelnost. Bohužel Lovosice dojely do Rožnova pro body a od samého začátku to bylo na nich znát. My jsme  podali v prvních minutách ospalý výkon a celý první poločas jsme jen dotahovali skóre. V poločase jsme věděli, kde je naše největší chyba, byla to obrana. Do druhého poločasu jsme šli s tím, aby jsme něco v tomhle změnili a pokusili se právě na ní chytnou.  Nepodařilo se a Lovosice si svým koncentrovaným výkonem dokráčely ke dvěma zaslouženým bodům.

Fotogalerie z utkání ZDE

Sestava a branky: Solanský, Mikulenka – Cabák (2), Skýpala, Michálek (9), Kavka, Ulrych, Šustáček (3), Melichařík (7), Hrdlička, Krupa, Vodička (1), Hanskut, Hlavenka, Jurajda (4), Holčák

Plzeň – RpR 37 : 29 (14:14)

Do Plzně jsme odjeli s úmyslem překvapit a dovést nějaké body domů. V prvním poločase jsme tomu šli hodně naproti. Od začátku jsme nutili soupeře k vynuceným chybám v útoku naší aktivnější obranou. Bohužel nám to vydrželo jen chvíli a poté se do mírného vedení dostala právě Plzeň. Kluci ale bojovali a snažili se dostat do hry, tak jak jsme měli v úmyslu. Pořád jsme na domácí stačili a snažili se dostat vedení na naší stranu, bohužel díky neproměněným  šancím skončil poločas remizovým stavem. Do druhého poločasu jsme vstoupili s úmyslem Plzeň zaskočit a zkusit hned v úvodu odskočit. Bohužel se podařil pravý opak. Plzeň na nás vlétla a zaskočila právě nás. Morálně a mentálně jsme se nedokázali vzchopit a zápas od 10. minuty druhého poločasu bohužel pro některé skončil. Výkon po zbytek utkání se projevil bohužel na výsledku utkání. Takhle se bohužel ale bojovat za Rožnov nedá a musíme to okamžitě s Lovosicemi napravit! Čeká nás nesmírně těžké utkání hlavně po mentální stránce, ale odhodlání se porvat o další domácí body je nyní velké. Dojdete nás podpořit.

05 Mikulenka, Solanský – Cabák (1), Skýpala, Michálek (8), Kavka, Ulrych, Šustáček (11), Melichařík, Holčák Krupa (7), Vodička (2), Hlavenka, Jurajda

RpR – Úvaly 33 : 28 (14:11)

První domácí utkání v nejvyšší soutěži a body jsme chtěli ponechat doma. Cíl byl jasný – vítězství. Na hřišti se sešly dva týmy, které jsou oba letos nováčci v 1. lize. Výhoda soupeře určitě byla ta, že kostru jejich týmu tvoří hráči ročníku narození 2001. My jsme byli od začátku utkání agresivnější v obraně a po celou dobu první půle jsme si udržovali 2 – 3 brankové vedení. Bohužel v útočné fázi převládla snaha individuálně se prosazovat nad týmovým výkonem. Následovala tak střelba z nepřipravených pozic a branky v naší síti. O poločase jsme si tyto „chybky“ vyříkali a ve druhé půli jsme se pak dostali až do 7mi brankového vedení. Přišly však chyby v obranné fázi a soupeř začal korigovat výsledek, až na rozdíl 3 branek. Naštěstí jsme jeho „rozjezd“ zastavili a vítězství si pohlídali. Co je potřeba vypíchnout je bojovnost a nasazení všech hráčů v tomto utkání. Příští týden nás čeká Plzeň a my bychom rádi přivezli i body od soupeřů. Bude nutno ale v tréninku zapracovat na všech aspektech hry.

Sestava a branky: Mikulenka, Solanský – Cabák (1), Skýpala, Michálek (7), Kavka (1), Ulrych, Šustáček (8), Melichařík (1), Doubek, Krupa (5), Hanskut, Hlavenka, Vodička (9), Jurajda (1)

Nové Veselí – RpR 34:22 (13:9)

K premiérovému zápasu I. ligy jsme vyrazili  k jednomu, ze tří top mládežnickým týmu a to s velkým respektem a očekáváním. Někteří naší kluci z týmu totiž hráli zápas v první lize po roce, a nebo někteří vůbec poprvé. Bohužel v týdnu kvůli zranění vypadl ze sestavy Jakub Krupa, a o to to bylo pro nás horší, hlavně co se týká obrany. Na ostrý start jsme se snažili připravovat posledních 14 dní přípravy.

Před utkáním kluci dostali jasné instrukce, jak by jsme měli zápas hrát a co bychom po nich chtěli. Začátek utkání nám vyšel výborně, první branku dali domácí, ale po chvíli jsme vyrovnali a dokonce se dostali do dvoubrankového vedení. Tohle z nás shodilo stres a začali jsme hrát naší hru, naopak soupeř se nemohl dostat do svého rytmu. Obranná část šlapala velmi dobře, bohužel jsme neproměnili některé z  šancí a tím soupeř se dostal do vedení. Klid ale Veselí nemělo. Muselo pořád hrát na plné obrátky.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s plánem zkusit pokusit se snížit  náskok Veselí alespoň na dvě branky, bohužel jsme neproměnili cca 6 brankových šancí, kdy naopak Veselí vstřelilo první branku druhého poločasu v 6. minutě a vedlo o pět. Do 45. minuty jsme drželi krok, poté jsme bohužel opět přestali proměňovat a soupeři se podařilo zakončit hned z první vlny a tím se dostali do klidu a dál si mohli hrát „svou“ hru.

Kluky je i přes prohru potřeba pochválit. Výborný výkon podal David Mikulenka v bráně. Nás čeká nyní práce na rychlém i postupném útoku a snaha se dobře připravit na soupeře z Úval, které dorazí v sobotu na naší palubovku a my zkusíme zaútočit na první body do tabulky.

Sestava a branky: Solanský, Mikulenka – Vodička (5), Hanskut (4), Michálek (4), Kavka (1), Melichařík, Ulrych, Sucháček (2), Hlavenka, Šustáček (9), Jurajda, Cabák (1), Skýpala