Staří páni: Memoriál Zdenka Krupy, 29.8.2020

Sezóna začala také pro družstvo „starých pánů“ Rožnova. V sobotu 29.8. od 9 hodin probíhal na starém Zubří tradiční turnaj starých pánů – 27. ročník „Memoriál Zdeňka Krupy“, kterého se za normálních okolností účastní ženské a mužské týmy. Družstva dam, především ze Slovenska, se ale postupně z turnaje odhlašovala. Důvodem byla pandemie. Družstva mužů poklesla v konečném počtu také o jedno družstvo a tak se celkový počet účastníků turnaje snížil na čtyři mužská družstva: Lesana Staré Zubří, Rožnov, Hranice na Moravě a Hlohovec (Sk).

Družstvo Rožnova rozehrálo turnaj poměrně dobře a tahalo se o vedení s družstvem Lesany. Po celé utkání se ale nedařilo pokrýt odražené míče od tyčí naší branky a výborně chytajícího brankáře brankáře Rožnova Jirky Poláška. K tomu se přidaly neproměněné sedmičky a další šance. Porážka o dvě branky byla z velké části způsobena výhodou  „dobře postavených branek“ domácího týmu.

Jiné to bylo v utkání s Hlohovcem, které zdramatizovala pouze červená karta jediného brankáře Hlohovce před koncem první půle. Rozhodčí ale umožnili jeho start v druhém poločase a tak nám dělal stále potíže a právem byl na konci turnaje vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Porážka s budoucím vítězem turnaje Hlohovcem byla tedy zasloužená.
 
Hranice byly posíleny legendou České házené a reprezentantem Martinem Stržínkem, který bral na konci turnaje po zásluze také trofej pro nejlepšího hráče turnaje. Rychlý útok Hranic nás v prvních minutách utkání překvapil. Hranice už získaný náskok nenavyšovaly, ale dokázaly si ho hlídat, proto také zaslouženě zvítězily. Čtrté místo Rožnova za Lesanou, druhými Hranicemi a prvním Hlohovcem je zhodnocením momentálních sil starých pánů Rožnova. Pro družstvo je ale důležité, že se po delší době sešlo na turnaji 15 hráčů pod vedením legendárního hráče a trenéra Rožnova Jaroslava Hanáka. Početný tým dokázal poskládat Dominik Krupa – hráč a vedoucí družstva, který také vytváří družstvu podmínky pro jeho fungování (nová sada dresů, tréninky, doprava a další). Poděkování patří také rožnovskému rozhodčímu Michalu Krupovi za korektní řízení všech utkání a pořadatelům z řad Lesany Staré Zubří a obzvláště pak Zdenku Klimkovi – hlavnímu organizátorovi celé akce.

Comments are closed.