Pome na ty Švédy!

logo_zapasyLetošního ročníků PHC se v kategorii starších žáků účastnilo nejvíce celků ze všech nabízených kategorií a to celkem 71 týmů z Rakouska, Kanady, Chorvatska, ČR, Dánska, Estonska, Francie, Německa, Itálie, Lotyšska, Slovenska, Švédska a Ukrajiny.

Fotky z turnaje zde

Účastníci byli rozlosování pořadatelem turnaje do pěti sedmičlenných skupin a šesti šestičlenných, ve kterých se kluby střetly každý s každým. Postupový klíč byl jasný, dále postupují pouze celky z prvních tří míst ve skupinách do finálových bojů ve skupinách A s možností bojů o medailové umístění, zbývající celky padaly do skupin zápasů o následné celkové umístění v takzvaném finále B.

Naši kluci vyfasovali sedmičlennou skupinu, kde v pátek sehráli čtyři zápasy a v sobotu dohráli následující dva zbývající.

V pátek jsme strávili na hale v Ruzyni vzhledem k rozlosování bohužel celý den a kluci toho měli docela

Začínali jsme otevíracím zápasem v 8:15 (snídaně v šest) s týmem z Německa.

Kolem poledne jsme sehráli zápas s týmem ze Švédska.

Ve čtyři hodiny další utkání s Chorvaty.

A končili jsme v sedm večer s týmem z Itálie.

V neděli nám pořadatel trošku svým rozlosováním povolil, dovolil nám si přispat, začínali jsme zápasem až v jedenáct hodin se šikovnými Kanaďany, ale halu jsme opět zavírali, hráli jsme poslední zápas večer s celkem z Dánska.

6

Takže postupujeme do nedělních střetů a vzhlížíme, koho dostaneme v zápasech o postup do bojů o co nejlepší umístění.

Fásli jsme dva celky z jednoho klubu švédského!

Lugi HF II, který postoupil ze své základní skupiny jako první s jednou porážkou od družstva Crena SA z Itálie, které v následných bojích postoupilo až do bojů o celkové třetí místo.

V tomto zápase kluci předváděli svou nejlepší házenou, bojovnost na všech postech a týmového ducha, jak se patří, odtud jejich oblíbená hláška „ POME NA TY ŠVÉDY“ a pěkné vítězství!!

Ani ne za hodinu a půl jsme již nastupovali proti druhému celku Švédska označovanému jako Lugi HF I, který postoupil po přesvědčivých výsledcích ze své základní skupiny z druhého místa.

Tady nám již naše „POME NA TY ŠVÉDY“ nestačilo a kluci ze Švédska nás předčili zejména v rychlosti, kdy zápas rozhodlo neubránění jejich rychlých protiútoků v počátku první půle, ale přesto kluci zápas důstojně dohráli a chlapci, si pokud to šlo, zahráli všichni.

2

Takže končíme na turnaji PHC na celkovém děleném 12- 22 místě, což je pro naše kluky v letošní konkurenci velmi pěkný výsledek. Sehráli jsme osm utkání s družstvy z celého světa s kladnou bilancí pěti výher, tří porážek, nastříleli jsme 137 branek a obdrželi 113.

Celkové hodnocení je pozitivní a to po všech stránkách.

To jak kluci přistupovali k zápasům, kdy mnohdy někteří naši protihráči po stránce silové a vzhledové vypadali spíše jako dorostenci, bylo příkladné, a to, že z počátků zápasů byly ze strany kluků obavy, jak to dopadne, bojovali i přes tutonepřízeň a v mnoha okamžicích, tyto borce předčili, či v průbězích poločasů i přehrávali (Chorvati).

Střetli jsme se na naší straně turnajového pavouka s mužstvy, které vzhledem ke své výkonnosti došly až do bojů o medaile.

Nøvling IF I, náš večerní páteční soupeř v základní skupině, celkově na stříbrnou pozici, Lugi HF I, který nás porazil v postupové skupině, na bronzovou. S Dány-Nøvling IF I, jsme sehráli zdařilý poločas, vzhledem k naší zvolené taktice, jsme mohli pomýšlet i na lepší výsledek (šestá minuta 0:2, poločas mám pocit 4 či pět 8), ale pánové sudí, co chtěli být již doma, nás trošku rozhodili a tak jsme dohráli jen z povinnosti a pro radost s tím, že postup máme již zajištěn (asi bychom nevyhráli, ale byl by to pro kluky pěkný a motivační zápas).

K pětidennímu pobytu v Praze opět bez výhrad. Kluci byli v pohodě, v časových prolukách jsme stihali i nějaký ten jejich oblíbený McDonalds a KFC, Matějskou a další. Chovali se, musíme to tak napsat, slušně jak na halách, tak na ubytování, týmově a kamarádsky.

Proto Vás pánové všechny bez rozdílu opětovně chválíme za předvedené výkony na palubovce i mimo haly. Udělali jste nám i sobě radost a teď již jen „POME NA TEN ZLÍN“!!!

Realizační tým starších žáků : Richard, Silvie, Petr