Ml. dorost: Sezóna 2013-2014 – 2.místo

logo_zapasy

Krátké zhodnocení sezóny mladšího dorostu si můžete přečíst v článku, stejně jako komentáře je všem utkáním, sestavy, tabulku….
Fotogalerie z předávání poháru a medailí ZDE.

Tabulka soutěže a výsledky dalších zápasů zde.

Jarní část sezony vedl tento tým Ivan Švec. Kluci ve většině případů poctivě trénovali a na hřišti to bylo znát. Hodně dobrá obrana a náš stále se zlepšující brankář Tomáš Měrka. Máme nejmenší počet obdržených branek v soutěži. Střelecky se nám také dařilo. Do střelecké listiny se postupně zapisovali všichni hráči. Mezi největší opory a tahouny patřili Martin Slovák, Dominik Havran, Dan Kulišťák a Vojta Zuzaňák. Na jaře jsme nepoznali chuť porážky. Poslední zápas s vítězem soutěže jsme uhráli remízu. Všechny zbývající zápasy jsme vyhráli. Některá utkání byla snadnější, jiná byla hodně vyrovnaná a bojovná. Občas to bolelo, ale hoši nejsou žádná béčka a jen tak něco je nerozhodí. Moc děkujeme za předvedený výkon na hřišti i chování kluků na našich výletech na jižní Moravu. Zdravíme Radima do Budějc.
Přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se koncem července na zahájení letní přípravy.

Rožnov p.R. – HC Zlín    32:32 (18:14)

Očekávali jsme vyrovnané utkání. Kluci se dostávali do tempa velmi pomalu. Nepřesná střelba, technické chyby a zbytečná vyloučení. Hodně hlasitý trenér ale kluky vyburcoval k lepšímu výkonu. Poločas jsme vyhráli 18:14. V druhé polovině soupeř bránil osobně dva naše hráče. Domácí opět přestali hrát, a vybudovaný náskok byl pryč.Konec utkání byl hodně divoký.V poslední minutě jsme prohrávali o branku. Pět vteřin před koncem se nám podařilo vyrovnat. Zápas skončil nerozhodně 32:32.

Sestava a branky: Měrka, Kučera – Slovák (2), Erben, Bambušek, Grochol (1), Zuzaňák (3), Havran (9), Paťava, Leška, Kulišťák D. (9), Divín (1), Kulišťák M., Halamíček (2)

Prostějov – Rožnov p.R.    31:40 (17:18)

Mladší dorostenci nastupovali na palubovku po podzimní porážce u nás v Rožnově…Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání a to se potvrdilo. První poločas s náma držel soupeř krok a ve vedení jsme se střídali. Po přestávce naši kluci vletěli na soupeře s odhodláním jim vrátit porážku, to se taky podařilo. I když naše mužstvo bylo oslabené o některé hráče a na Havrana byla celou dobu osobka, naši kluci to zvládli na výbornou. Také se stala nemilá věc, při obraně se nám zranil Radek Šmajstrla a musel odjet do nemocnice, kde mu dali zraněný prst do sádry. Naši kluci bojovali i za svého hráče a přejí mu brzké uzdravení a doufáme, že nás přijde povzbudit při posledním utkání doma v sobotu. Radku díky. Výborné utkání hrál  Martin Slovák,Vojta, Dominik i Kulin starší, pomohl nám taky Michal Kulin, a v neposlední řadě také musím pochválit brankáře Měrku, který chytal výborně. Celý mančaft fungoval na výbornou, pod taktovkou dvojice Ivana a paní Jiří. Kluci je to výborné a druhé místo je naše. Také chci hodně poděkovat našim fanouškům starším dorostům, kteří vytvořili našim hráčům výbornou atmosféru a zcela vykolejili hráče domácích, kteří  to ve druhém poločase psychicky neustáli. My jsme Rožnov co jste vy. Moc děkuju kluci.

Sestava a branky: Měrka – Slovák (7), Bambušek (1), Šmajstrla, Zuzaňák (7), Havran (9), Leška (8), Kulišťák D. (7), Kulišťák M. (1), Paťava, Erben

Rožnov p.R.-Polanka n.O.   35:22 (19:11)

Prvních dvacet minut utkání proti soupeři z Polanky n.Odrou bylo vyrovnaných.Domácí ale začali získávat převahu a poločas vyhráli 19:11. Druhá polovina zápasu už byla plně v režii našich kluků.Chválíme všechny hráče za předvedený výkon.Už i Okřídlený začíná chápat , že házená je kolektivní hra.Jen tak dál .Výsledek 35:22.

Sestava a branky: Měrka – Slovák (5), Erben, Bambušek, Šmajstrla (1), Zuzaňák (7), Havran (5), Paťava (1), Leška (3), Kulišťák D. (12), Divín (1), Halamíček

Sokol Velké Meziříčí – Rožnov p.R.  26:40 (12:20)

Ve Velkém Meziříčí nás čekal souboj o druhé místo tabulky. Čekali jsme vyrovnaný zápas. Soupeř s námi držel krok pouze do stavu 7:7. Naši kluci, ukázali soupeři proč je házená kolektivní sport. Dobře bránili, trpělivě připravovali útok a krok za krokem šli za ziskem 2 bodů. Poločas jsme vyhráli 20:12. V úvodu druhé půle jsme se zasekli, ale po hlasité domluvě pana Ivana při time-outu, se kluci probrali a nasadili tempo jako při prvním poločase. Toto tempo pokračovalo až do závěru utkání. Zápas si kluci užili a zaslouženě zvítězili 40:26. Je třeba pochváli všechny za kolektivní výkon a výborného Měrku v brance. Učení našeho myslitele Daniela Kulišťáka používat hlavu, pomalu ale jistě nese své ovoce. 🙂 😀

Sestava a branky: Měrka – Slovák (14), Halamíček (2), Havran (12), Kulišťák (4), Divín (1), Zuzaňák (5), Leška (2), Bambušek, Paťava

Rožnov p.R. – Bystřice p.H. 34:25 (19:12)

Nad posledním celkem tabulky jsme sice zvítězili, ale svým výkonem jsme publikum v naší hale nenadchli….Úvod utkání naznačoval jednoznačný průběh, když ve 12 minutě byl stav 10:1. Poté však náš tým začal kupit technické chyby, přidala se nepřesná střelba, nedůrazná obrana a souhra na hřišti taktéž dnes chyběla. Nicméně povinné  dva body jsou doma a příští utkání snad kluci opět ukážou, co v nich je.

Sestava a branky: Měrka, Kučera – Slovák (4), Erben (1), Bambušek, Šmajstrla (2), Zuzaňák (6), Havran (9), Paťava, Leška, Kulišťák D. (6), Divín (3), Kulišťák (2), Halamíček (1)

Ivančice – Rožnov p.R.   0:10

Utkání bylo kontumováno pro náš tým, soupeř se k utkání nedostavil.

Rožnov p.R. – Velká Bystřice 37:28 (15:10)

Kluci nemají na poslední zápas s Velkou Bystřicí dobré vzpomínky…Jsou ale velcí bojovníci a chtěli získat další dva body. Od začátku dobře bránili a co prošlo obranou, zlikvidoval  skvěle chytající T.Měrka. Poločas jsme vyhráli 15:10. Bylo nám ale jasné, že zápas bude ještě hodně těžký. Soupeř se nevzdával a přitvrdil v obraně. Naši hoši bojovali a soustředěným výkonem si došli pro zasloužené vítězství 37:28. Všem hráčům děkujeme za předvedený výkon.

Sestava a branky: Měrka – Slovák (3), Erben (2), Šmajstrla (4), Havran (13), Zuzaňák (3), Kulišťák D. (9), Divín (1), Halamíček (2)

Sokolnice – Rožnov p.R. 22:35 (13:17)

Náš soupeř z dolní části tabulky s námi držel krok jen v první polovině zápasu. Poločasový rozdíl čtyř branek jsme navýšili a zápas vyhráli 35:22. Musíme kluky pochválit za dobrou obranu a kolektivní hru.

Sestava a branky: Měrka – Slovák (5),  Šmajstrla (1), Zuzaňák (4),  Kulišťák M. (4), Paťava, Leška (3), Divín, Grochol (6), Halamíček (2)

Rožnov p.R. – Sokol Juliánov  41:15 (18:8)

Po pomalejším rozjezdu, jsem se dostali do tempa a postupně se soupeři brankově vzdalovali. V průběhu poslední 10ti minutovky první půle, jsme náš náskok navýšili až na 10ti brankový poločasový rozdíl. Ve druhé půli jsme dál pokračovali v našem soustředěném výkonu, nepolevili v obranné ani útočné činnosti a náš náskok narůstal. Konečný rozdíl 26ti branek odráží dění na hřišti. Rožnovský tým mladšího dorostu je potřeba pochválit za přístup k tomuto utkání, všichni na hřišti plnili pokyny z lavičky a utkání odehráli až do posledních minut. Dalším pozitivem je aktivní zapojení starších žáků do dorosteneckých utkání.

Sestava a branky: Měrka, Kučera – Slovák (3), Erben, Šmajstrla (1), Zuzaňák (5), Havran (9), Paťava (1), Kulišťák M. (3), Divín (2), Grochol (8), Leška (5), Halamíček (4)

TJ Tatran Litovel – Rožnov p.R. 24:38 (11:20)

Utkání v Litovli začalo hodně vlažně….První branku jsme vstřelili až ve třetí minutě. Kluci zpřesnili střelbu a obrana se lepšila každou minutou. Poločas jsme vyhráli 11:20. Ve druhé polovině náš náskok ještě narostl na konečný výsledek 24:39. Pan trenér chválí kluky za kolektivní hru a hodně dobrou obranu. Za celý zápas jsme dostali pouze 3 žluté karty.

Sestava a branky: Měrka – Slovák (2), Erben (1), Šmajstrla (1), Zuzaňák (5), Havran (15), Paťava, Kulišťák D. (2), Divín (6), Kulišťák M. (2), Leška (2), Halamíček (2)

Rožnov p.R. – TJ Sokol Luhačovice  33:26 (18:16)

V úvodním jarním kole dokázali kluci vrátit Luhačovicím podzimní porážku a úspěšně tak vstoupili do odvetných bojů II. ligy mladšího dorostu.
Kluci chtěli vyhrát a oplatit hostům podzimní porážku. Jak moc chtěli vyhrát dokazuje i to, že Adam Bambušek hrál se zlomeným prstem, nastoupil i Vojta Zuzaňák a z hlediště kluky povzbuzoval Radek Šmajstrla. Zápas byl vyrovnaný. Naši sice celou dobu vedli, ale soupeř nic nevzdával. Náskok 5 branek se několikrát snížil na rozdíl jediné. Poločas 18:16. Druhá polovina se klukům povedla. Trpělivost, přesnou střelbou a dobrou obranou získali potřebný náskok a utkání dotáhli do vítězného konce. V rozhodujících chvílích klukům pomohl  i Tomáš Měrka, který chytil dva 7m hody.

Sestava a branky: Měrka – Slovák (3), Erben, Bambušek (1), Zuzaňák (2), Havran (15), Paťava, Kulišťák D. (7), Divín(3), Leška (1), Halamíček (1)

HC Zlín – Rožnov p.R.   29:27 (16:15)

Poslední utkání podzimní části jsme sehráli s družstvem Zlína , které vede tabulku. Ač jsme čekali, že zápas nebude  vůbec jednoduchý, pro nás se vyvíjel vcelku  slibně. Od 6 minuty jsme  se se soupeřem tahali o branku. Poločas skončil 16:15 pro Zlín. Do druhého poločasu jsme  nastoupili s přesvědčením, že  zápas otočíme na  naší stranu. Bohužel nám začátek utekl, neproměňovali jsme vyložené brankové šance, na  Vojtu byla  vysunutá osobka a  nedařil se nám rychlý  přechod  do útoku. Teprve  až  od  8 minuty 2.pol. se kluci probrali  a začali  soupeřův několikabrankový  náskok snižovat.To se jim  podařilo ve  20 minutě, kdy stav na   tabuli ukazoval 26:26. K naší smůle  jsme  však  neproměnili  7m  hod, pár  náskoku a soupeř nám  to vrátil 3 góly. Tento třígolový náskok si soupeř  snažil  udržovat. V poslední minutě se nám  ještě podařilo  stav  snížit  na  rozdíl dvou branek. Kluci  dneska odehráli  opravdu  pěkný  zápas, ale střelecká štěstěna  tentokrát  stála  na  straně  soupeře a přezimuje na 5. místě tabulky II. ligy mladšího dorostu.

Tímto bych  se chtěla  ještě  jednou  s kluky  rozloučit, poděkovat  jim  za  všechny  zápasy , které  jsme  spolu  odehráli a popřát  jim  do  další házenkářské  sezóny hodně  sil, pevné  nervy :), zranění  ať  se vám vyhýbá a dobrou  střeleckou  mušku 🙂
 Chachaři  DÍÍÍKY , bylo  mi  s vámi  dobře
Vaše SILVA

Sestava a branky: Měrka – Slovák (7), Erben (1), Bambušek (3), Šmajstrla (2), Zuzaňák (5), Paťava, Vylíčil, Halamíček (3), Kulišťák D. (6)

12 Bystřice p.H. 11 0 0 11 248 : 388 0

Rožnov p.R.  – TJ Sokol II Prostějov  29:33 (15:18)

V předposledním letošním utkání nás čekal těžká soupeř…. Od začátku utkání náš dnešní soupeř potrvzoval svou kvalitu. Nám se v první půli nedařila střelba a naše obrana byla málo důrazná.  Ve druhé půli nastalo zlepšení, podali jsme dobrý výkon, ale bohužel na současný druhý tým tabulky to nestačilo.

Sestava a branky: Měrka – Slovák (3), Erben, Bambušek (3), Šmajstrla (2), Zuzaňák (3), Paťava, Vylíčil, Kulišťák D. (12), Grochol (1), Kulišťák M. (1), Leška (3), Halamíček (2)

DTJ Polanka n.O. – Rožnov p.R.  18:33 (11:18)

Utkání s Polankou bývají každoročně velice vyrovnaná a hodně záleží na momentálním rozpoložení a připravenosti opor obou týmů…. Do Polanky jsme přijeli v plné síle, navíc s oběma velmi talentovanými staršími žáky rožnovské mládeže a po celý průběh zápasu kluci plnili roli favorita na 100 % … V tomto utkání si naplno zahráli úplně všichni hráči a více prostoru dostali také už zmiňovaní starší žáci. Hlavní otěže v utkání vzali na svá bedra hráči zákl.sestavy Zuzaňák V.,Slovák M.,Kulišťák D. a Šmajstrla R.,když vytvořili luxusní 10-brankový náskok a trenéři Švec a Smoček,tak mohli na hřišti poskládat sestavu, která bude základem ml.dorostu v Rožnově, příští sezonu.Mladí házenáři obstáli výborně a náskok se jim podařilo ještě mírně navýšit,takže veliká pochvala a gratulace…

Největší díky patří brankáři Tomovi Měrkovi,který si poprvé vyzkoušel jaké to je, odchytat zápas jak za starší dorost,kde zazářil,tak i za mladší dorostence, kde opět předvedl několik skvělých zákroků.Bylo to sice hodně náročné,ale Tomáš to zvládl a opět se posunul svým výkonem výše….

Sestava a branky: Měrka – Slovák (5), Kulišťák D. (7), Divín (2), Halamíček (1), Grochol (4), Leška, Šmajstrla (3), Paťava, Zuzaňák (7), Kulišťák M. (4)

Rožnov p.R. – TJ Sokol Velké Meziříčí  33:25 (17:15)

V dnešním utkání jsme hostili silný celek z popředí tabulky. Od první minuty utkání šli kluci za svým cílem, kterým byl zisk obou bodů na domácí palubovce. Naše vítězství se odvíjelo od výborné obrany a rychlého přechodu do útoky, který jsme dokázali proměňovat v branky. V tomto utkání musíme opravdu pochválit všechny hráče za předvedený výkon na hřišti a za příkladné plnění pokynů z lavičky.

Sestava a branky: Měrka – Slovák (8), Erben, Kulišťák (7), Zuzaňák (6), Paťava, Divín (1), Grochol (2), Vylíčil, Leška (5), Halamíček (2), Šmajstrla (2)

TJ Bystřice p.H. – Rožnov p.R. 21:28 (12:13)

Po nevydařené první půli a zlepšeném výkonu v té druhé si tým zaslouženě odváží body od soupeře. První poločas utkání jsme si doslova protrpěli, když se nám nedařilo proměňovat vyložené brankové příležitosti. Po důrazné domluvě v půli utkání nastoupili do druhého poločasu kluci daleko zodpovědněji a důraznou obranou a následným rychlým přechodem do útoku jsme soupeře postupně začali přehrávat. V závěru utkání nás podržel i náš gólman. I když nás toto utkání stálo jak na straně trenérů, tak na straně hráčů, tak zasloužené bodíky nakonec vezeme domů.
p.s. Tyčkovanou už na tréniku nehrejte :):):)

Sestava a branky: Měrka – Slovák (3), Erben (1), Zuzaňák (1), Bambušek (1), Kulišťák D. (9), Divín (1), Halamíček, Vylíčil, Leška (5), Šmajstrla (1), Paťava

Rožnov p.R. – HK Ivančice 37:30 (19:14)ivan_silva_rijen_2013

Premiérové vítězství mladšího dorostu pod novým trenérem Ivanem Švecem, který přebral tým od Radima Smočka. Ten se nám stěhuje a my mu děkujeme za jeho dobře odvedenou práci v Rožnově, přejeme mu hodně štěstí v osobním a snad i  dále v házenkářském životě. SMOKY DÍKY :):):).
Tým věděl, že ho proti druhým Ivančicím nečeká jednoduché utkání a že jen soustředěný a stabilní výkon po celou dobu zápasu mu může přinést body. Do začátku utkání kluci vlétli jako uragán a v 10 minutě vedli 7:1. Teprve od této chvíle se soupeř začínal dostávat do tempa a hry. I když jsme v průběhu první půle dovolili se Ivančicím přiblížit na  rozdíl dvou branek, byli jsme to vždy my, kdo měl na hřišti navrch. Druhá půle brankově vypadala již vyrovnaněji, ale soupeř korigoval výsledek až v závěru utkání. Trenér za výkon na hřišti pochválil celý tým, který dokázal zahrát velmi dobře jak v obraně, tak i v útoku, kde se nejednou musel vyrovanat s osobní obranou na jednoho, dva až tři hráče. Důležité body zůstaly doma a herní projev týmu naznačil, že bychom se pomalu mohli probojovávat vyšší příčky tabulky.

Sestava a branky: Měrka, Kučera – Slovák (5), Leška (7), Bambušek (2), Šmajstrla (3), Zuzaňák (5), Paťava (1), Erben, Divín (1), Grochol (8), Vylíčil, Kulišťák M. (5)

SK Velká Bystřice – Rožnov p.R. 34:34 (20:20)

Remízový výsledek, remízový poločas… více info vzhledem ke střídání stráží na trenérském postu a zaneprázdněnosti Smokyho stěhováním 🙁 k tomuto utkání nemáme.

Sestava a branky: Měrka – Bambušek (2), Erben (1), Vylíčil, Divín (3), Kulišťák D. (9), Paťava (2), Zuzaňák (7), Halamíček, Leška (10).

Rožnov p.R. – Sokol Sokolnice  36:27 (16:15)

Zlepšeným výkonem ve druhé půli si kluci vybojovali další dva body do tabulky II.ligy. Začátek utkání klukům vyšel a v 10 minutě jsme vedli 8:4. V další části se obě družstva střídal v proměňování svých útočných akcí. Před koncem první půle došlo k hrubému až likvidačnímu faulu hostujícího hráče na naší rozehrávku, po kterém následovala červená karta pro hosty. Obraz hry se změnil a soupeř korigoval ještě před koncem první půle stav na rozdíl jediné branky. Do druhé půle nastoupil po zranění Slovák a nastoupil  i otřesený Zuzaňák. K tomu jsme přidali zlepšený výkon ve všech herních činnostech. Postupně jsme začali navyšovat náš náskok, druhou půli jsme vyhráli 20:12 a zaslouženě jsme si připsali další body do tabulky.

Sestava a branky: Měrka, Kučera  -Bambušek (1), Vylíčil (1), Kulišťák D. (10), Zuzaňák (6), Erben (4), Divín (3), Leška (6), Halamíček (3), Kulišťák M. (1), Slovák (1)

Sokol Juliánov – Rožnov p.R.  25:27 (17:12)

Třetí utkání a stále nekompletní sestava, přesto první vítězství :). Naše marodka se spíše rozrůstá a neúplnou sestavu na hřišti lepíme, jak se dá. Pomáhají starší žáci, za což jsme vděční, a kluci, jak už jsou zvyklí, se během zápas střídají snad na všech postech. třetí utkání jsme hráli v nafukovací hale v Juliánově. Po první půli, odehrané bez pohybu se svěšenou hlavou, balóny v zámezí a 5ti gólovým mankem na nadšeně hrající domácí tým, to vypadalo na „ručník“. Ve druhé půli však nervozita z nepříliš povedené první půle záhadně zmizela, provedli jsme lehké změny v útoku a vysunuli obranu a tak jako nás vysunutou obranou školily v žácích Zubří či Karviná, začal kupit chyby tentokrát náš soupeř. Díky lehce získaných míčů jsme začali stahovat naši ztrátu, nicméně soupeř se nevzdával  a stále si udržoval mírné vedení. Na našich klucích ovšem bylo vidět, jak moc chtějí své první letošní body. 4 minuty před koncem utkání jsme šli poprvé do vedení, zvládli jsme skvěle takticky závěr utkání – nedali jsou soupeři míč, přidali jsme ještě jednu branku a navíc stejně tak jako celý druhý poločas, tak i v závěru nás podržel brankář Měrka. A bylo vymalováno :).

Sestava a branky: Měrka – Zuzaňák (9), Paťava, Divín (2), Halamíček (3), Vylíčil, Leška (3), Kulišťák (6), Erben (4)

Rožnov p.R. – Tatran Litovel 31:33 (15:20)

První domácí představení našemu mladšímu dorostu nevyšlo a Litovel byla nad naše síly. Po celou dobu utkání byl soupeř o krok (nebo několik branek) před námi a nedovolil nám se přiblížit na dostřel a otočit utkání. Bohužel v průběhu první půle se nám zranil jeden z klíčových hráčů Dan Kulišťák a do druhé půle tak musel nastoupit, ne zcela zdravotně v pořádku, Vojta Zuzaňák. Ani jeho 8 branek nedokázalo naší druhé letošní prohře zabránit a je třeba sportovně uznat, že soupeř předváděl lepší házenou.

Sestava a branky: Měrka, Kučera – Vylíčil, Kulišťák M. (6), Bambušek (5), Šmajstrla (1), Erben, Divín (1), Grochol (4), Leška (3), Halamíček (2), Zuzaňák (8)

TJ Sokol Luhačovice – Rožnov p.R.    27:24 (12:15)

První utkání ročníku 13/14 zaválo mladší dorosty do Luhačovic. Tým z lázeňského města je v soutěži nováčkem, takže jsme netušili, co nás čeká. Po nervózním začátku 1:5 pro domácí, se kluci osmělili, přidali na pohybu a odměnou bylo poločasové vedení Rožnovských 15:12.Tříbrankové vedení kluci s vypětím všech fyzických sil drželi až do 48. minuty. Poté se obraz hry změnil, soupeř do naší sítě nasypal 6 rychlých branek a bylo utkání. Kluci odehráli utkání prakticky bez střídání a sotva se drželi na nohou. V 58. minutě ještě svitla naděje, když jsme snížili na 25:24. Nastal však totální kolaps, díky úbytku sil, domácí proměnili dva rychlé útoky a rozhodčí ukončil utkání. Chválíme celé družstvo za bojovnost, mladé hráče za nebojácnost a Měrku v bráně za výdrž a spoustu chycených střel.

Sestava a branky: Měrka – Pa’tava, Šmajstrla, Halamíček, Bambušek (2), Vylíčil (4), Grochol (5), Leška (4), Kulišťák (9)