Rožnov vyhlašoval Sportovce roku 2013

logo_roznovDne 26.2.2014 vyhlašovalo město Rožnov „Sportovce roku 2013“ a naši házenkáři získali tři, respektive házenkářské ocenění byly „čtyři“.
Blahopřejeme k ocenění našim starším žákům starším dorostencům, paní trenérce Silvě Vylíčilové a reprezentantce ČR a hráčce DHK Baník Most Petře Růčkové…..

Cenu „trenér roku“ získala Silvie Vylíčilová, trenérka starších žáků.

silva_trenerka

Profil trenérky Silvie Vylíčilové – trenérky družstva starších žáků házené

• V sezóně 2012/2013 vedla paní trenérka Silvie Vylíčilová družstvo starších žáků TJ Rožnov pod Radhoštěm, které obsadilo konečné 1. místo ve Zlínské lize.
  • Družstvo dosáhlo jednoznačného vítězství v soutěži, když v průběhu celé soutěže nepoznalo hořkost porážky a všech patnáct soutěžních utkání vyhrálo.
  • S družstvem se jí navíc podařilo postoupit mezi 16 nejlepších družstev v celorepublikové soutěži Žákovské lize hrané vyřazovacím turnajovým způsobem.
  • Paní trenérka Vylíčilová zaznamenává na sportovním poli v házené úspěchy již více než deset let a patří nejen k dobrovolným trenérům klubu, ale i k obětavým organizačním pracovníkům rožnovského oddílu házené.

V kategorii „seniorů – sportovců nad 21 let“ byla oceněna  házenkářka Petra Růčková, za kterou přebíral cenu tatínek.

ruca

Profil házenkářky Petry Růčkové – hráčky DHK Baník Most

• Petra Růčková je oporou reprezentačního družstva žen ČR, a s ním v prosinci r. 2013 získala na mistrovství světa v házené žen v Srbsku 15. místo.
  • V klubových soutěžích se s DHK Most stala mistrem ČR, vítězem Českého poháru, vyhrála soutěž interligy WHIL a největším úspěchem bylo vítězství v Evropském poháru Challenge Cup.

V kategorii sportovní kolektivy bylo oceněno  v žákovském kolektivu do 15 let naše družstvo starších žáků za úspěchy v sezóně 2012/2013.

starsi-zaci_1

starsi-zaci_2

Profil družstva starších žáků:

• V sezóně 2012/2013 konečné 1. místo bez porážky ve Zlínské lize – starší žáci.
  • Nejlepším střelcem družstva a druhým nejlepším střelcem podzimní části se stal s 55 brankami Tomáš Grochol.
  • Nejlepším střelcem družstva a druhým nejlepším střelcem jarní části se stal s 67 brankami Tomáš Grochol.
  • Nejlepším hráčem družstva byl Vojtěch Zuzaňák, který vstřelil na podzim 48 a na jaře 52 branek a zároveň se stal druhým nejúspěšnějším exekutorem sedmimetrových hodů v obou částech soutěže. Družstvo vstřelilo průměrně 27 branek na utkání a obdrželo 16 branek, na čemž měl největší zásluhu výborně chytající brankář Patrik Kučera.
  • Družstvu se navíc podařilo postoupit mezi 16 nejlepších družstev v celorepublikové soutěži Žákovské lize.
  • Družstvo během sezóny vedli paní Silvie Vylíčilová a pan Richard Turza

V kategorii sportovní kolektivy bylo oceněno  v dorosteneckém a juniorském kolektivu do 21 let naše družstvo starších dorostenců  za úspěchy v sezóně 2012/2013.

starsi-dorost

Profil družstva starších dorostenců:

• V sezóně 2012/2013 konečné 1. místo v II. lize Morava – starší dorost a vybojovaný nárok na postup do I. ligy ČR.
  • Družstvo dosáhlo jednoznačného vítězství v soutěži, když v konečné tabulce se 42 body (21 vítězství a pouze jediná porážka) předběhlo druhé KP Brno o osm bodů.
  • Nejlepším střelcem celé soutěže se stal Adam Martinát se 190 vstřelenými góly.
  • Štěpán Španihel se stal s 28 brankami druhým nejúspěšnějším exekutorem sedmimetrových hodů v soutěži a se 176 vstřelenými brankami se zároveň stal druhým nejlepším střelcem celé soutěže. Celkový počet vstřelených branek 838 znamená, že družstvo vstřelilo v průměru úctyhodných 38 branek na utkání.
  • V průměru potom obdrželo 24 branek na utkání. Tímto historickým úspěchem potvrdil klub dlouhodobě výbornou práci s mládeží, za kterou stojí řada dobrovolných trenérů.
  • Družstvo během sezóny vedl pan Jiří Zuzaňák a jako vedoucí paní Markéta Zuzaňáková.

sportovec-roku-2013_all