Starší žáci 2014/2015

logo_zapasyStarší žáci byli v sezóně 2014/2015 účastníky Zlínské ligy. Pod vedením trenérů Mirka Losy a Michaely Skalkové odehráli v soutěži 18 utkání, z nichž 9 x byli úspěšní a 9 x odešli z palubovky poraženi. Celkově tak obsadili 3. místo. Soutěž hrálo 7 družstev a vítězem se stali chlapci z HC Zubří.
K nejlepším střelcům družstva patřil Filip Koleček (88 branek), Adam Skalka (48), Daniel Škarka (38), Roman Molek (30).

Fotogalerie z předávání medailí ZDE.

Poslední utkání sezóny se Vsetínem nám vyšlo za 2 body …. Doma jsme odehráli poslední utkání sezóny, jehož vítězství nám zajistilo celkové 3 místo a tudíž bronzovou medailovou pozici. Do zápasu jsme nastoupili odhodláni poprat se o 2 body a to se podařilo. Kluci hráli s chutí, srdcem a bojovností a i ti, co se tentokrát do hry nedostali, tak svým povzbuzováním z lavičky byli součásti týmu a zasloužili se o vítězství 28:26 (15:14). Všem klukům bychom chtěli poděkovat za předvedenou bojovnou hru a pogratulovat ke 3. místu. Bylo to tak to nejkrásnější rozloučení s končící se sezónou a pro některé hráče rovněž s kategorii starších žáků.
Děkujeme také rodičům a všem, kteří nám do haly přišli fandit a podporovali nás v průběhu celé sezóny.

Sestava a branky: Heliman, Kulišťák – Slovák, Válek, Michálek (3/2), Kramoliš (2), Skalka (9/1), Křupala, Václavík (2), Hyánek, Holčák (2), Cerhák (5), Škarka Daniel (2), Škarka Dominik (3)

U.Hradiště – Rožnov 31:19 (14:6)

Tentokrát jsme body nechali v Uherském Hradišti  …..Na předehrávku posledního kola soutěže jsme zajížděli do dalekého Uherského Hradiště. Snad úmorné vedro v autobuse …cca 42C,  snad pozdní odpolední hodina zápasu 17:30 způsobilo, že jsme nedokázali předvést nic pěkného na hřišti.  Nic nám nevycházelo, obrana selhala dočista a až na pár světlejších chvilek jsme vůbec nepomohli našim gólmanům a nechávali je tak odstřelovat jako na střelnici. Jinak si nedokážu vysvětlit, že ve 12 minutě prvního poločasu jsme prohrávali 0:7. Ve druhém jsme se trochu otřepali a snažili se dohnat vysokou ztrátu, ale vzhledem ke špatné obraně se nepodařilo. Výsledek mluvil jasně ve prospěch soupeře 31:19 (14:6) a nám nezbývalo než popřát vítězi.

Za utkání si zaslouží pochvalu Marek, který dokázal překonat soupeřova brankáře z postu křídla neskutečnými střelami. Všechny nás mile překvapil.

Nevěšme hlavu, ještě nás čeká utkání se Vsetínem a tak naděje na 3 místo stále žije :).

Sestava a branky: Baroš, Heliman – Michálek (1), Kramoliš (4), Skalka (9), Cerhák (1), Los, Hyánek (2), Holčák, Molek, Hrstka (1), Škarka Dominik (1)

Zubří B – Rožnov 23:21 (11:10)

Fotogalerie z utkání ZDE.

Ani se Zubřím „B“ to nebylo dle očekávání ……Do utkání jsme nastoupili oslabeni o naše střelecké spojky, ale v plné sestavě 14 chlapů. Celý zápas jsme se přetahovali o jednu – dvě branky až do 20 minuty druhého poločasu, kdy jsme nedokázali za posledních 5 minut skórovat a tak nám v závěru soupeř odskočil na konečný rozdíl 2 branek 23:21 (11:10). Do úspěšného konce zápasu nám dnes chyběla důraznost v obraně a hlavně jsme vytvořili velký počet technických chyb, kdy jsme zbytečně přišli o míč a šanci skórovat.

Z tohoto zápasu jsme si body nedovezli, ale ještě nás čekají 2 utkání o jejichž body se popereme.

Sestava a branky: Baroš, Heliman, Kulišťák – Slovák, Michálek (2), Kramoliš (1), Cerhák (2/1), Václavík (1), Los (2), Hyánek, Holčák (3), Molek (4), Škarka Daniel (5), Škarka Dominik (1)

Rožnov – Zubří A   16:30 (9:14)

Utkání se Zubřím „A“ nám nevyšlo dle našeho očekávání. Se Zubřím „A“ jsme dokázali držet krok pouze první poločas. Po následném zranění Filipa, kdy už nezasáhl do hry se kluci opět něčeho zalekli a přestali bojovat. Ve druhém poločase, kdy jsme ještě na začátku dokázali snížit náskok soupeře na rozdíl 3 branek, začali kluci tvořit jednu technickou chybu za druhou a k tomu všemu nám totálně vybouchla obrana. Soupeřův pivot si před naši bránou dělal co chtěl a my mu dovolili nastřílet 15 laciných gólů. Konečný výsledek 16:30 je přesný odraz naší hry ve druhém poločasu.

Né každé utkání se musí vydařit, takže nic se neděje a jedeme dále. Ještě nás čekají 3 těžké zápasy a tak pořád trénujeme ať si udržíme medailovou pozici.

Sestava a branky: Baroš, Kulišťák – Válek, Kramoliš, Skalka (3), Václavík (1), Los, Koleček (2), Hyánek, Hrstka, Molek (5), Holčák, Škarka Dan (5), Škarka Dominik

Napajedla – Rožnov   13:20 (8:9)

V Napajedlech jsme nenechali nic, ani 2 body …..Do Napajedel jsme odjížděli v neděli v počtu 13. Už to číslo je pro někoho nešťastné, ale my po podzimní porážce venku jeli s vírou ve výhru. Do utkání jsme nastoupili hned od samého začátku v bojovné náladě. Věděli jsme, že tento zápas bude bolet, jak už to v Napajedlech bývá. Někteří toho byly zdárným příkladem. Adam v bolestech odkulhal už v druhé minutě a Danek s krvavým nosem vzápětí za ním. Nicméně do poločasu se nám dařilo odskočit na rozdíl 3 branek, kdy ovšem kluci chtěli tak moc, že zapomněli na kolektivní hru a snažili se prosadit každý sám za sebe. Toho využil soupeř a srovnal na rozdíl jediné branky. Druhý poločas jsme začali hrát opět naší hru a hlavně zlepšili obranu. Soupeř měl čím dál větší problémy se prosadit střelecky a v polovině druhého poločasu se hra zlomila v náš prospěch na konečný výsledek 13:20 (8:9).
Všem patří obrovský dík za nasazení s jakým do zápasu šli. Ríšovi a Vaškovi pak velké dík za krásné zákroky v bráně. Hned se hraje radostněji když máte krytá záda. V sobotu nás čeká Zubří „A“ takže v úterý všichni na trénink.

Sestava a branky: Heliman, Kulišťák – Michálek (4/2), Kramoliš (2), Skalka, Křupala (1), Václavík (1), Los (2/1), Koleček (8), Hyánek (1), Holčák, Molek (1), Škarka Danek

Rožnov – Zlín  25:31 (7:13)

Reportáž TV Beskyd z utkání ZDE

Tentokrát si body odvezl soupeř  …..O sobotním utkání se Zlínem jsme věděli, že bude opravdu těžké. Nicméně do zápasu jsme nastoupili s cílem poprat se o každý míč a hlavně fungovat v obraně. Problém nám dělaly střelecky „vysoké“ spojky soupeře, spolu s „urostlým“ brankářem Zlína, kteří jsou součásti Zlínského výběru na LODM.  Poločas jsme prohráli o 6 branek.

Druhý poločas kluci zabrali týmově jako celek a všichni se snažili jak v obraně, tak v útoku vstřelit ještě nějaký ten gól. Toto se nám podařilo na konečných 25:31 (7:13).

Sice jsme nevyhráli, ale utkání to bylo bojovné a všichni chlapi zaslouží pochvalu za snahu a bojovnost. Zvláště bych chtěla vyzdvihnout nebojácnost Filipa, ale hlavně Lukáše, který nám už třetím zápasem dokázal jak dobrý je na obraně. Sice se neprosadil střelecky, ale jeho výkon v obraně je výborný. Chlapům brankářům díky za obranu naší svatyně, a soupeři gratulujeme k zasloužené výhře.

V neděli nás čekají Napajedla venku tak nezapomeňte přijít na trénink.

Sestava a branky: Kulišťák, Baroš – Cerhák (1), Michálek (5), Kramoliš, Skalka (5), Křupala, Václavík, Los (3), Koleček (9), Hyánek, Holčák (1), Hrstka, Škarka Daniel (1)

Rožnov – Uh. Hradiště 23:15 (12:10)

Fotogalerie z utkání ZDE

Odvetné utkání doma s Uherských Hradištěm přineslo další 2 body  …..Do sobotního utkání s UH jsme nastoupili s jasným cílem, neprospat začátek utkání a získat 2 body. Toto se nám taky dařilo a od samého začátku jsme měli před soupeřem 2-3 brankový náskok. Poločas jsme ukončili za stavu 12:10.

Ve druhém poločase jsme přitvrdili v obraně a zneškodnili tak rychlé útoky soupeře. Tomu jsme nedali moc prostoru ke střelbě a když už se mu podařilo vystřelit, tak nás podrželi gólmani, kterým patří velký dík za předvedené zákroky v bráně. Výsledek druhého poločasu je tomu důkazem 11:5.

Za sobotní utkání všichni chlapi zaslouží pochvalu za bojovnost. Předvedená hra byla rychlá, míč šel z ruky a na některé zakončené akce bylo opravdu radost koukat. Když ještě dopilujeme zůstat déle v útoku a pohrát si s obranou soupeře, tak se nám bude hrát s radostí a lehkostí.

Kluci díky za předvedený výkon a za odměnu máte na úterním tréninku přátelák s Lesanou.

Sestava a branky: Heliman, Baroš – Michálek (1), Kramoliš, Skalka (3), Cerhák (5), Václavík, Los (2), Koleček (10), Holčák, Molek (2)

Vsetín – Rožnov 30:31 (13:18)

První vystoupení starších žáků v jarní sezóně přineslo 2 body. Na Vsetín jsme odjížděli k prvnímu jarnímu utkání v počtu 12 hráčů.  Vzhledem k delší přestávce v soutěži jsme byli dost natěšení na utkání. To samé se dá říct rovněž o soupeři. Prvních 10 minut jsme se tzv. oťukávali, kdy jsme se přetahovali o brankový rozdíl. V následující desetiminutovce se nám podařilo vstřelit 7 rychlých gólů a soupeři jsme tak odskočili na rozdíl 5 branek v poločase.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem udržet si vedení a odvést 2 body. V prvních 10 minutách nás ale asi teplo a dusno v hale uspávalo a začali jsme tvořit technické chyby. Rovněž hra soupeře se zúžila pouze na dvě střelecké spojky, které se nám né vždy podařilo ubránit a tak ve 20 minutě druhého poločasu byl gólový náskok téměř smazán. Nicméně, po oddechovém čase se naši chlapi kousli jak v obraně tak v útoku a ukázali,  jak moc chtějí vyhrát. Ačkoliv toto vítězství bylo opravdu těsné, tak o to více bylo zasloužené. Střelecky se prosadilo 8 hráčů, což se nám líbí.

Příští sobotu nás čeká velmi těžké utkání s účastníky Žákovské ligy Uherským Hradištěm, kde jsme bohužel na podzim nechali body. Takže hoši nezapomeňte v úterý opět trénujeme,  ať jsme připraveni.

Sestava a branky: Kulišťák – Heliman, Válek (1), Kramoliš (2), Skalka (8), Křupala (1), Cerhák (4), Los, Koleček (11), Hyánek, Holčák (1), Molek (3)

Rožnov – Zubří B  18:17 (9:9)

Poslední utkání podzimní části nám přineslo 2 bodyKluci se semkli jako tým  a zabrali jak v útoku, tak i v obraně. Né vždy to bylo bez technických chyb, ale dramatickou koncovku jsme zvládli. Za dnešní výkon chválíme brankáře Vaška a Vojtu, za jistotu za zády obrany :).
Ačkoliv nám podzimní sezóna skončila, stále mákáme, čeká nás Dobiáš Cup a kvalifikace ŽL.

Sestava a branky: Heliman, Baroš – Kramoliš, Michálek (1), Hrstka, Skalka (2), Cerhák, Václavík (2), Los (2), Hyánek, Holčák, Molek (2), Škarka Daniel (9), Škarka Dominik

Zubří A – Rožnov   42:6 (19:1)

Dnešnímu soupeři a lídrovi tabulky jsme vysoce podlehli. Netušíme co se na hřišti s kluky stalo, jestli je dostala atmosféra  Zuberské haly, kterou znají spíše jenom z pohledu diváka extraligy, nebo se zalekli vedoucího celku tabulky hned od samého začátku, prostě kluci se na hřišti vůbec nepohybovali. K tomu vytvořili nespočet technických chyb a hrozně málo střeleckých příležitostí. Konečný výsledek zápasu tomu také odpovídá 42:6 (19:1).

Nic se neděje, toto utkání musíme rychle zapomenout a vrátit se opět k naší bojovné hře, kterou jsme v tomto zápase opravdu postrádali.

V sobotu nás čeká opět soupeř ze sousedního Zubří, ale tentokrát  tým „B“.

No a pak už hurááááá na DOBIÁŠ !!!!

Sestava  a branky: Baroš – Heliman (1), Kramoliš, Hrstka, Skalka, Cerhák (1), Václavík, Los (1), Holčák, Molek (2),Žurek (1), Škarka Dominik

Rožnov – Napajedla   11:10  (7:5)

Celá fotogalerie k nahlédnutí ZDE.

Foto utkání bylo vydařené, i když na počet branek slabší. Kluci tentokrát zabrali v obraně a soupeři nedovolili moc střílet. Poločas tomu napovídá (7:4). Ve druhé půli jsme ještě přitvrdili v obraně a došli si tak po dvou kolech pro dva body.
Všechny kluky chválíme za důraznou obranu a brankáře za podržení v klíčových momentech.

Sestava a branky: Heliman, Baroš – Slovák, Michálek, Cerhák, Skalka, Hrstka, Václavík, Los, Koleček (5), Hyánek, Molek (4), Škarka Dan, Škarka Dominik

Zlín – Rožnov   37:16  (20:8)

Jedno z utkání, které se nám vůbec nepovedlo. Nefungovala nám ani útočná, ani obranná činnost. Chlapci ze Zlína byli tentokrát jednoznačně lepší.

Sestava a branky: Baroš – Michálek, Kramoliš, Skalka (2), Křupala (1), Cerhák (2), Los (2), Koleček (5), Holčák, Molek, Žůrek, Heliman (1), Škarka Daniel (3), Škarka Dominik

Uherské Hradiště – Rožnov   23:16  (10:8)

Dnešní utkání v Uherském Hradišti se nám nevydařilo…Kluci hráli jako by byli něčím svázaní, neběhali, tvořili mnoho technických chyb, ze kterých byly ztráty míče a vše odehrávali na jediného hráče s číslem 10 (Fildu) v domnění, že jim to vyhraje. Bohužel ani tomu se dneska nedařilo střelecky, ale co se týče nastřelených tyči, byl jednoznačně na hřišti nejlepší :).  Ve druhém poločase se přidaly zbytečné 2 minutové tresty, ze kterých těžil soupeř na konečné skóre 23:16 (10:8).

Z dnešního zápasu se kluci musí poučit, že hru tvoří celé družstvo a né pouze jediný hráč. Hrát umíme tak nevím, čeho se bojíme a doufám, že v příštím utkání to ukážeme :).

Sestava a branky: Baroš – Slovák, Michálek (1), Kramoliš, Skalka (1), Křupala, Václavík, Los (1), Koleček (4), Holčák (1), Hyánek, Molek (2), Heliman (1), Škarka Daniel (5)

Rožnov – Vsetín     29:21  (16:10)

Dnešní utkání ukázalo týmovou spolupráci, kdy zabojovali i naši „mladší“ starší žáci. Pohyb na hřišti se výrazně zlepšil, i když stále byly úseky, kdy kluci stáli. Musí si uvědomit, že zápas trvá 2x 25minut a celou tuto dobu je nutné se po hřišti neustále pohybovat a proto nezbývá, než TRÉNOVAT, TRÉNOVAT a TRÉNOVAT  vzkazují Mira & Míša  :).

Sestava a branky: Kulišťák, Baroš – Slovák, Válek, Cerhák (4), Skalka (3), Křupala (3), Los (2), Koleček (9), Holčák (1), Žurek (2), Heliman (3), Škarka Dan (2), Škarka Dominik

Zubří B – Rožnov       22:25  (12:12)

V dnešním utkání týmová práce přinesla 2 body… Do dnešního zápasu na palubovce hostí s týmem Zubří „B“ kluci nastoupili odhodláni získat vytoužené 2 body. V prvním poločase vše nasvědčovalo tomu, že i domácí Zubří si dalo tento cíl, poločas  12:12. Ve druhém poločase kluci zabojovali jak v obraně, která byla tentokrát dobrá a nedovolila soupeřovi víc, než střelbu z dálky, kterou bravůrně vychytali naši golmani Bary a Vašek, tak rovněž přidali nějaký ten gólik z křídla a dokonce nám fungovala souhra spojka – pivot, za což všechny  kluky chválíme.  Rovněž i pohyb po hřišti byl lepší než v předchozích utkání, což naznačuje, že si kluci přeci jenom něco z těch tréninků pamatují.  Konečný stav utkání mluvil v náš prospěch 22:25.

Neusneme na vavřínech a i když příští víkend máme volno, na tréninky chodíme.
Dnešní 2 body věnujeme trenérovi Mirovi, který s námi nemohl být na palubovce.

Sestava a branky: Baroš, Heliman – Slovák, Michálek (4), Kramoliš (1), Hyánek, Křupala (2), Cerhák (1), Los (1), Koleček (5), Žurek (2), Škarka Daniel, Škarka Dominik (9)

Rožnov – Zubří A      17:26 (7:15)

Věděli jsme, že toto utkání bude těžké,  vzhledem k tomu, že soupeřův tým je na tom pohybově vyspělejší.  Ačkoliv se kluci snažili a střelecky to bylo lepší než v minulém utkání, stále jim chyběl pohyb a trochu té drzé dravosti na hřišti. Výsledek tomu napovídá 17:26 (7:15). Kluci musí pochopit,  že v zápase se nelze jenom soustředit na míč a jeho odehrání, ale hlavně mít oči otevřené a vidět možnosti k zakončení . 🙂  To ovšem nejde bez tréninku a proto se všichni uvidíme ve čtvrtek :).

Sestava a branky: Tovaryš, Heliman – Kramoliš, Michálek  (3), Cerhák, Skalka, Křupala, Václavík (1), Molek (1), Koleček (7), Holčák, Žurek, Škarka Dan (2), Škarka Dominik

Napajedla – Rožnov      14:10 (5:6)

Dnešní utkání se našim klukům nepovedlo….Když není chuť hrát u samotných hráčů, trenéři nic nezmůžou :(. Hlavu vzhůru, jsme na začátku sezóny.

Sestava a branky: Tovaryš – Slovák, Kramoliš, Skalka (1), Křupala, Václavík, Los (2), Koleček (6), Žurek (1)

Rožnov – Zlín     22:17 (13:8)

Ke svému prvnímu mistrovskému zápasu kluci nastoupili v nové sestavě. Ke starším druhoročákům se připojili starší prvoročáci a tak jsme sami byli zvědaví, jak si kluci povedou. Musíme konstatovat, že nás velmi mile překvapili, s jakou chutí se pustili do zápasu a ničeho ani nikoho se nezalekli. Se Zlínem  si poradili bravůrně a všichni si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost jak ve hře, tak hlavně v obraně. Nejvíce bychom ale chtěli vyzdvihnout výkon brankáře Baryho. Vzhledem k tomu, že to byl jeho první odchytaný zápas v kategorii starších žáků, tak se v bráně nezalekl a kluky neskutečně podržel jak při 7m hodech tak v průběhu celého zápasu.

Kluci díky za dobrý zápas a 2 body jsou doma 🙂 Mira a Míša.

Sestava a branky: Baroš – Slovák, Michálek (1), Skalka (2), Václavík, Los (3), Koleček (11), Žurek (1), Hrbata, Škarka Daniel (4), Škarka Dominik, Hrstka