5 SKH Polanka n.O 22 14 0 8 609 : 555 28
6 Tatran Litovel B 22 11 2 9 624 : 645 24
7 Holešov-Přerov 22 11 0 11 677 : 684 22
9 Pepino SKP F-M B 22 9 0 13 670 : 677 18
10 Luhačovice 22 5 1 16 644 : 759 11
11 Uničov A 22 5 0 17 610 : 696 10
12 SK Velká Bystřice B 22 3 0 19 597 : 696 6

Litovel B – RpR

Zápas proti Litovli byl pro nás už jen povinnost, věděli jsme že nemůžeme být lepší ani horší jak třetí. Utkání v prvním polčase bylo zclea bez obran. První poločas vyhrál soupeř 19 : 15. Do druhého poločasu jsme vstoupili s lepší obranou a bylo to i znát na výsledku. V 55 minutě jsme snížili na rozdíl jednoho gólu, ale víc už se nám nepodařilo. V zápase jsme bojovali až do konce  a tím bych poděkoval celému mužstvu. Nej hráči Pšenica, Kulišták a Slovák.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra – Slovák (5), Pšenica (7), Zuzaňák (5), Koleček, Závorka (1), Galus (1), Smejkal 1, Španihel (1), Schafer (1), Kačmarik, Kulišťák D. (6)

RpR – Velká Bystřice B  41:22 (20:10)

V sobotním utkání proti Velké Bystřici, která je  na posledním místě, jsme využili dva mladé kluky z dorostu Marka Divína a Petra Kačmarika. Kluci si zahráli určitě víc, než čekali a  nezklamali. Celé utkaní jsme měli pod kontrolou a do tabulky střelců se zapsali všichni, kromě našich gólmanů, kteří si taky zachytali všichni. Bylo to poslední utkání na domácí půdě a tím by jsme chtěli i poděkovat našim  věrným fanouškům.

Fotogalerie z utkání ZDE

Sestava a branky: Měrka, Kovanda, Sekyra – Slovák (7), Pšenica (6), Divín (2), Koleček (2), Galus (1), Závorka (5), Špůrek (2), Smejkal (5), Tovaryš (2), Kačmarik (4), Kulišťák (5)

Holešov – RpR   31 : 30 (15:16)

Do Holešova jsme jeli vybojovat vítězství, abychom si udrželi třetí příčku, během první půlky se nám to dařilo. Kluci bojovali a do šaten jsme šli s jedno gólovým náskokem. Druhou půlku jsme začali dvěma přesilovkama, které jsme obě prohráli a Holešov se dostal do vedení ,my se ale nezdávali a přetahovali se o vedení. Holešov dal půl minuty do konce gól a ten byl rozhodující. Určitě by tomu zápasu slušela remíza. ale vyhrál šťastnější tým. Klukům bych chtěl poděkovat za bojovnost v celém utkání.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra – Slovák (4), Pšenica (7), Koleček (4), Dobiáš (9), Závorka (4), Špůrek, Španihel (1), Schäfer (1), Galus, Kulišťák (1)

RpR – Karviná  30 : 30 (15:12)

Do sobotního zápasu jsme šli urvat dva body a dotáhnout se na čelo tabulky. Ppvní poločas jsme si udělali náskok, vedli jsme 7:2, výborně hrál Martin Slovák a k němu se přidalo celé mužstvo. Do koncovky jsme šli s tříbrankovým vedením, jenže se nám nepovedlo proměnit šance a hosté dvě vteřiny před koncem vyrovnali na konečných 30:30.

Sestava a branky: Sekyra, Měrka – Slovák (6), Pšenica (4), Křenek (4), Dobiáš (6), Závorka (1), Galus, Smejkal (1), Španihel, Schäfer (2), Tovaryš (2), Kulišťák (1)

Vsetín – RpR 32 : 25 (14:11)

Zápas proti Vsetínu je takové malé derby věděli jsme že Vsetín má velké ambice postoupit.  My jsme jeli v oslabené sestavě, a chtěli uhrát co nejlepší výsledek. V prvním poločase jsme drželi s favoritem krok, i když jsme udělali hodně chyb v obraně. V útoku nás držel Vojta Zuzaňák, který zahrál výborně. Druhý poločas jsme začali opět špatně v obraně, a prohrávali jsme už o 7 branek. Změnili jsme styl obrany na  1:5 a dostali jsme se  na rozdíl 2 branek. Ale místo toho, abychom utkání zdramatizovali, tak  jsme se vlastními chybami připravili o lepší výsledek.

Sestava a branky: Měrka, Kovanda, Sekyra – Slovák, Zuzaňák (7), Koleček (3), Dobiáš (7), Špůrek, Smejkal, Španihel (2), Galus (2), Kulišťák (4)

RpR – Uničov

První poločas byl soupeř víc jak vyrovnaný, dobře jim vycházeli útočné kombinace, a proto jsme šli do druhého poločasu jen s 3 brankovým náskokem. Druhý poločas byl už v naši režii,  Uničov odpadl fyzicky a my mohli dát šanci i klukům, co moc nehrají.  Dnešní dobry výkon předvedl Martin Slovák a David Dobiáš, a na konec zápasu dostal šanci náš nestárnoucí  hrající asistent :). Jinak krásná kolektivní hra.

Sestava a branky: Sekyra, Měrka – Slovák (3), Pšenica (5), Zuzaňák (2), Dobiáš (12), Závorka (1), Špůrek, Smejkal (2), Španihel (2), Schäfer (2), Galus (7), Kulišťák D. (1)

RpR – Polanka n.O. 27 : 24 (14:13)

Do zápasu jsme vstoupili dobře, udělali jsme si malý dvou gólový náskok, který soupeř do poločasu zmazal na rozdíl jedné branky. Druhý poločas byl z naši strany výborný, skvěle zahrál Miroslav Pšenica a když se k němu přidal i zbytek mužstva, nebylo o výsledku pochyb.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra – Slovák, Pšenica (10), Křenek (5), Koleček (1), Dobiáš (4), Závorka (2), Špůrek (1), Smejkal (1), Španihel, Schäfer (1), Tovaryš (1), Kulišťák (1)

Lesana – RpR  31 : 30 (15:14)

Fotogalerie ZDE

Sestava a branky: Sekyra, Kovanda – Pšenica (7), Křenek (2), Zuzaňák (4), Koleček (4), Dobiáš (2), Závorka (2), Špůrek (3), Smejkal (2), Kulišťák (2), Schäfer (2), Tovaryš, Kubiš

RpR – Šumperk 36 : 24 (13:11)

Report na TV Beskyd ZDE

Kdo nás porazí :):):). Začátek zápasu se nám vydařil ujali jsme se vedení díky dobré hře v útoku a dobře chytajícímu Ondrovi Sekyrovi. V průběhu 20 minuty jsme se nemohli prosadit přes dobrou obranu Šumperku, který zápas otočil v jeho prospěch o dva góly. Na to jsme reagovali oddechovým časem a kluci vyslechli rady trenéra Švece a první půlku jsme vyhráli 13:11. Ve druhé polovině zápasu jsme střídali dobré chvíle s horšími, ale zápas jsme měli pod kontrolou a konečný výsledek 26:24 v náš prospěch nás opět vytáhl na první místo tabulky.

Sestava a branky: Kovanda, Sekyra – Slovák, Pšenica (4), Křenek (3), Zuzaňák (7), Dobiáš (4), Závorka (1), Špůrek, Smejkal, Španihel (1), Schafer (4), Kubiš, Kulišťák (2)

Fr.-Místek B – RpR 36 : 24 (17:16)

frydek_mistek

Změna obrany nám začala dělat problémy a nedokázali jsme se proti ní prosadit. Poločas vyhrál soupeř o branku 17:16. Druhý poločas byl z   naší strany  „katastrofální“ , udělali jsme ze začátku hodně technických chyb a to nás stalo dobrý výsledek a ztrátu dvou bodů.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra – Pšenica (5), Křenek (3), Slovák (2), Dobiáš (4), Závorka (3), Špůrek (1), Smejkal (2), Španihel (1), Schäfer (1), Galus (1), Kulišťák (1)

RpR – Luhačovice   31:22 (12:10)

luhacovice

Již před zápasem jsme věděli, že se bude jednat o těžké utkání. Soupeř z Luhačovic v zimní přestávce posílil o hráče Zlína. Začátek zápasu tomu i nasvědčoval prohrávali jsme 0:3. Následně jsme zlepšili obranu a velmi dobře zachytal brankář Ondřej Sekyra. Soupeře jsme dotáhli a první poločas jsme vyhráli 13:10. V celém zápase se prosadili všichni hráči. Těší nás, že se jednalo kolektivně vyrovnaný výkon celého mužstva. Rádi bychom na tento výkon navázali příští sobotu ve Frýdku Místku.
Diváci po zimní přestávce viděli pěknou házenou z obou stran.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra, Kovanda – Pšenica (5), Křenek (3), Koleček (4), Dobiáš (4), Závorka (3), Špůrek (2), Smejkal (2), Španihel, Schäfer (5), Galus (1), Kulišťák (2)

RpR – Litovel B 39 : 20 (23:10)

litovel

Závěr sezóny jsme zvládli a přezimuje na 1. místě tabulky II. ligy SM …Muži přivítali v sobotu extraligovou rezervu z Litovle. Zápas byl od začátku pod kontrolou našich kluků, dařila se nám obrana, a v útoku jsme dokázali naše šance proměnit. Celé družstvo musím pochválit nejen za tento zápas, ale za celý podzim. Doufám, že i po Novém roce budeme pokračovat v dobré hře a také ve výsledcích. V sobotu také zachytali všichni tři brankáři. Blahopřeji družstvu za půlmistra a všem přeji hezké a klidné vánoce.

Celá fotogalerie z utkání ZDE

Sestava a branky: Sekyra (1), Kovanda, Měrka – Pšenica (8), Křenek (5), Zuzaňák (3), Koleček, Dobiáš (9), Závorka (2), Špůrek (3), Smejkal, Martinát (3), Tovaryš, Kulišťák (5)

Velká Bystřice – RpR  26 : 28 (14:14)

velka bystrice

Muži zajížděli potvrdit první místo v soutěži do Velké Bystřice .Opět je vidět, že někteří hráči na to kašlou a proto jsme odjížděli poloviční. Musím ale říct, že ti co hráli nechali na hřišti vše a za to bych jim chtěl poděkovat. Bojovali od začátku až do konce a zaslouženě jsme získali dva velice důležité body. Výborně hráli všichni, střelecky se dařilo Dobimu,Mirkovi Pšenicovi,Štěpovi a nakonec to vzal na sebe mladý Kulin a rozhodl zápas. Družstvo chválím za bojovný a obětavý výkon, a doufám že se dají chlapi dohromady a poslední zápas na podzim doma s Litovlí zvládneme. Trénink ve čtvrtek a v pátek.

Sestava a branky: Kovanda – Pšenica (7), Dobiáš (13). Závorka (1), Špůrek, Petřek, Smejkal (/2), Kulišťák (2), Španihel (3)

RpR – Holešov (Přerov) 33:21 (17:9)

Chlapi hráli své utkání tentokrát až v neděli proti družstvu Přerov-Holešov, který byl v tabulce na druhém místě. Po zápase v Karviné jsem měl trochu strach, že kluci k zápasu přistoupí všelijak, ale mýlil jsem se. Naše kluky jsem nepoznával, byl to úplně jiný mančaft. Hráli jsme výborně v obraně, a v útoku jsme své šance dokázali proměnit. Výborně zachytal brankář Ondra Sekyra a také se dařilo našemu nejmladšímu Vojtovi, který dal 9 branek. Musím ale pochválit celé družstvo za bojovnost a výbornou hru. Soupeře jsme vlastně k ničemu podstatnému nepustili. Konečně jsme ukázali, že hrát umíme, a že když držíme spolu tak můžeme porazit každého. Kluci díky a těším se na další zápas.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra, Kovanda – Pšenica (4), Martinát (5), Křenek (5), Zuzaňák (9), Koleček, Dobiáš (5), Špůrek, Smejkal (2), Kubiš (2), Tovaryš, Kulišťák (1)

MHK Karviná – RpR 21:20 (11:10)

mhk karvina

Muži zajížděli do Karviné o přímý boj o první místo v tabulce. Tento zápas se nám vůbec nepodařil. Hned od začátku jsme začali zahazovat jednu šanci za druhou a soupeř to nekompromisně trestal. Než jsme se probudili, tak jsme již prohrávali o 4branky. Kluci hráli jako bez života, obrana žádná a proto jsme dostávali jednoduché branky zejména z pivota. V útoku jsme hráli ospale a zakončení bylo nepřipravené. Podle mého názoru se tak o první místo hraje jinak. Chybělo tam nasazení a taky bojovnost a to naše vyhlášené rožnovské srdíčko, které nás zdobí. Kluky jsem začal poznávat až 4 minuty před koncem, ale to již bylo na zvrácení výsledku pozdě. Kluci z Karviné nám tak ukázali že i bez největších opor se dá vyhrávat, protože bojovali od začátku do konce a tak si dva body zasloužili. Tentokrát mohu pochválit pouze Ondru Sekyru, který nám vychytal přijatelný výsledek. Doufám, že příští zápas doma bude o něčem jiném. Kluci připomínám v pátek trénink není, je turnaj, uvidíme se ve čtvrtek.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra, Kovanda – Pšenica (1), Křenek (3),Zuzaňák (1), Koleček (1), Dobiáš (3), Závorka (2), Špůrek (1), Smejkal, Španihel (5), Kubiš (3), Tovaryš

RpR – Vsetín 28:26 (16:13)

vsetin

Naši chlapi se rozjížděli pomaleji, v útoku jsme se trápili a v obraně to vázlo zejména na středním bloku. Soupeř dával jednoduché branky z pivota. Po našich chybách v útoku soupeř nejednou trestal z rychlého útoku. Potom jsme zpřesnili obranu a proměňovali jsme šance a o poločase jsme vedli o 3 branky. Druhý poločas byl velice vyrovnaný , ale naši kluci bojovali a zaslouženě získali dva důležité body. Výborně zachytal brankář Sekyra který nás nejednou podržel. Celé družstvo chválím za bojovný výkon a v pátek se uvidíme čeká nás Karviná.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra, Kovanda – Pšenica (5), Křenek (2), Zuzaňák (6), Dobiáš (3), Závorka, Špůrek (1), Smejkal, Španihel (3), Kubiš (2), Tovaryš (3), Kulišťák (3)

Uničov – RpR 29:34 (15:18)

unicov

Torzo mužů zajíždělo  do Uničova. Velmi oslabená sestava ale dokázala neuvěřitelně zabojovat a přivézt z palubovky soupeře dva velice důležité body. Konečně se rozstřílel Dobi, který dal 13 branek. V brance dostal šanci Tomáš Měrka, který zachytal výborně a i díky jemu jsme vyhráli. Kluci plnili pokyny trenérů a bylo to na hře vidět ,neuvěřitelně se stmelili a bojovali jako tým. Musím pochválit celé družstvo za bojovný výkon a poděkovat všem, kteří byli na palubovce, za důležité body. Nesmím taky zapomenout na oba trenéry, chlapi dobrá práce.

Sestava a branky: Kovanda, Měrka  – Dobiáš (13), Závorka (3), Špůrek (3), Španihel (4), Tovaryš (5), Kulišťák (6)

Polanka n.O. – RpR 35:27 (13:10)

polanka

Muži od začátku zápasu chybovali v obraně a v útoku jsme byli bezzubí. Nevím co se s kluky dělo, ale na palubovce to vypadalo jako by vyhrát nechtěli. Nechávali jsme se zbytečně vylučovat, i když musím říci že dvojice arbitrů zápas totálně nezvládla, ale to nás neomlouvá. V obraně žádná komunikace a přechod do útoku byl velice pomalý. Opravdu se mi zdálo že snad kluci hrají spolu poprvé. Tentokrát nám moc nepomohli ani brankáři, ale musím říci, že za tak děravou obranou to měli hodně těžké. Tentokrát mohu pochválit pouze Adama, který potvrdil své kvality.  Adame díky.Taky dobře zahrál Martin Slovák, Michal Kubiš a náš pivot Snejx. A to je na tak kvalitního soupeře jako je Polanka hodně málo. Doufám, že si z toho zápasu vezmeme ponaučení a do příštího týdne se dáme do pořádku. Hlavně je třeba trénovat a to vše na 100 procent, jinak budeme mít problémy zápas od zápasu. Kluci hlavu vzhůru a je třeba do toho dát také trochu srdíčko.

Sestava a branky: Sekyra, Kovanda – Slovák (2), Zuzaňák, Martinát(10), Koleček (3), Dobiáš, Špůrek (1), Smejkal, Španihel (4), Kubiš (6), Tovaryš, Kulišťák (1)

RpR – Lesana Zubří  20:20 (10:9)
lesana

Naši chlapi měli zatím plný počet bodů ale věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání a to se potvrdilo. Zápas od začátku vyrovnaný, bojovný, na můj vkus docela tvrdý a zbytečně vyhrocený. Družstva se střídala ve vedení, nám se moc nedařil postupný útok, hodně jsme se nadřeli na branku. Dostali jsme některé jednoduché branky a taky jsme hodně vyložených šancí zahodili. Podle mě to bylo derby jak má být. Bylo tam vše, emoce,bojovnost a taky tvrdost. Chci poděkovat divákům za výbornou kulisu, všem hráčům za bojovnost a předvedenou hru. Myslím že remíza je spravedlivá i když musím přiznat, že v závěru jsme měli trochu štěstí. Jenom mě trochu mrzí ztráta naší posily ze Zubří Mirka Pšenici, který to psychicky nezvládl a nechal se vyloučit. Vím, že pracovaly emoce, ale tak zkušeným hráčům by se to stávat nemělo. Ještě jednou díky všem a Tomášovi Křenkovi přeji brzké uzdravení. Zapomněl jsem pochválit naše brankáře, dobrá práce chlapi.

Sestava a branky: Sekyra, Kovanda, Měrka – Pšenica, Křenek (2), Zuzaňák (3), Koleček (2), Dobiáš (1), Závorka, Špůrek (1), Smejkal (1), Tovaryš (2), Kulišťák (8)

Šumperk – RpR  18:20 (10:10)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli naši muži do Šumperku. Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané. Družstva se střídala ve vedení. V zápase dominovaly obrany obou družstev. V závěru utkání jsme si vytvořili dvou brankový náskok a ten jsme udrželi do konce zápasu. Celé družstvo zaslouží pochvalu za bojovnost v utkání.

Sestava a branky: Sekyra,   Slovák, Pšenica (5), Křenek T. (4), Martinát (3), Koleček (2), Závorka (1), Špůrek, Smejkal, Španihel (2), Kubiš (3), Tovaryš, Kulišťák

RpR – Fr.-Místek B 31: 26 (15:13)

Velmi vyrovnané utkání druhé ligy mužů proti celku Frýdek – Místek B. V prvním poločase utkání se družstva přetahovala o vedení v utkání. V závěru prvního poločasu jsme změnili obranný systém a začali soupeře přehrávat. V úvodu druhého poločasu jsme si vytvořili několika brankový náskok a utkání dovedli do vítězného konce. K dalšími mistrovskému utkání sehrajeme na půdě v Šumperku.

Sestava a branky: Kovanda, Sekyra, Měrka – Slovák (1), Křenek T. (5), Zuzaňák (2), Kulišťák D. (1), Dobiáš (5), Závorka, Smejkal (2), Španihel, Kubiš (9), Tovaryš (1)

Luhačovice – RpR  24:29 (13:20)

luhacoviceK úvodnímu utkání druhé ligy mužů zajížděli naši muži k nováčkovi soutěže Luhačovicím. Úvod utkání se nám vydařil. Vytvořili jsme si čtyř brankový náskok, který jsme v závěru prvního poločasu dokázali ještě navýšit. První polovinu druhého poločasu jsme doslova prospali a dovolili domácím náš náskok snížit na rozdíl dvou branek. V závěru utkání nás podržel brankář Sekyra a utkání jsme dovedli do vítězného konce.

Sestava a branky: Kovanda, Sekyra – Slovák (2), Zuzaňák (6), Koleček (8), Dobiáš (2), Závorka (4), Špůrek (2), Smejkal, Kulišťák D. (3), Tovaryš (2), Kačmarik