Ml. dorost: Rožnov p.R. – Litovel 30 : 25 (23:8)

logo_zapasy

Sezónu 2016/2017 mladších dorostenců ve druhé lize jsme zakončili dvěma utkáními s Hranicemi a Litovlí. V Hranicích jsme zvítězili a v Litovli prohráli.
Konečné umístění mladších dorostenců je tedy pěkné čtvrté místě v soutěži II. ligy SM.

10 Házená Uničov 18 2 0 16 508 : 771 4

Družstvo mladších dorostenců tvořilo 12 rožnovských hráčů, z toho 9 prvoročáků. Na hostování nám vypomáhali v některých zápasech kluci ze Zubří. V podzimních utkáních jsme z devíti sehraných utkání 4x zvítězili a 5 odešli poraženi. Mohla nás mrzet pouze těsná prohra v Polance n. O.

V jarní části sezóny se již projevila větší sehranost celého týmu, přispěla k ní i celkem dobrá tréninková účast kluků a tak jsme se mohli radovat i z lepších výsledků. Šestkrát se nám podařilo zvítězit, jednou remizovat a prohráli jsme pouze 2 zápasy/ z Litovlí poslední zápas sezóny a hodně nás bolí prohra v Novém Jičíně, kdy zápas klukům nevyšel/. Jako jediný celek jsme dokázali porazit vítěze soutěže, družstvo Centrum Haná, a to na jeho hřišti.

Částečně koncem podzimu a ve většině jarní části jsme do celku zapracovávali, a to jak na tréninkových jednotkách, tak v soutěžních zápasech kluky ze starších žáků (cca 8 kluků, kteří letos postoupí do vyšší kategorie). Musíme je pochválit, do kolektivu se zapojili výborně a v mnoha utkáních pomohli, a to i řadou branek. Nastoupili v průměru ve 4 zápasech, od jednoho utkání až po jedince, kteří zvládli utkání 9.

Vzhledem k tomu, že 75 % letošního složení mladších dorostenců zůstává i do nastávajícího období 2017/2018 a přidají se k nim ročníkově postupující starší žáci, kteří se již na jaře zapojili, tak se tvoří z našeho pohledu dobré mužstvo, které se jistě s touto soutěží popere minimálně tak dobře jako letos.

Takže pochvala za výkony patří všem, mladším dorostencům, kteří pokud mohli, nastupovali i za starší dorostence, dvojnásobně. I zde pomohli vydatnou měrou starším dorostencům k výborným výsledkům ve II. lize staršího dorostu, kdy se kluci probojovali do závěrečných bojů druhých lig mezi šest nejlepších celků z celé Moravy.

K našim nejlepším střelcům patřili Lukáš Kramoliš (108 branek), Filip Koleček (81), David Michálek (79), Matěj Cerhák (42), Jakub Holčák (40), Damiel Škarka (37). Lukáš Kramoliš byl navíc „třetím“ nejúspěšnějším střelcem 7m hodů (20)

Zápasy hráli: Kulišťák R., Mikulenka D/Zubří/ – Kramoliš L., Molek R., Cerhák M., Los M., Hyánek M., Škarka Dan., Škarka Dom., Koleček F., Holčák J., Skalka A., Michálek D., Ulrych M./Zubří/, Palát D./Zubří/, Květák R., Jakšík J., Melichařík D., Doubek M., Skalík L., Stejskal D., Chumchal M., Doruška J.
Do dalšího období přejeme klukům hodně radosti jak ze hry, tak samosebou i z tréninkové píle, k tomu pevné zdraví a úspěchů ve škole.

Uvidíme se na hale, následně na závěrečném turnaji ke skončení sezóny a pak už jen užívejte prázdnin.

Rožnov p.R. – Litovel 30 : 25 (23:8)

Sestava a branky: Kulišťák – Melichařík (4), Michálek (4), Kramoliš (7), Koleček (4), Los (1), Stejskal (1), Skalka (1), Škarka Daniel (1)

Rožnov p.R. – Hranice 36 : 29(18:14)

Sestava a branky: Kulišťák – Ulrych (2), Melichařík, Michálek (5), Kramoliš (6), Koleček (10), Cerhák (1), Los, Jakšík, Chumchal (1), Stejskal (1), Skalka (4), Škarka Daniel (5), Doruška

Rožnov p.R. – Ostrava  35 : 30 (18:17)

V utkání s Ostravou nám vydatnou měrou pomohlo 6 kluků ze starších žáků, kteří dnes dostali příležitost ve větší míře a i oni se zasloužili o vydařený průběh zápasu s vítěznou tečkou na konci. Pochvalu zaslouží zejména Daniel Stejskal, hráč str. žáků, který se při absenci brankáře mladšího dorostu nebojácně zapojil do brankářského řemesla a vedl si nadmíru dobře. Na všech ostatních str. žácích byla vidět nebojácnost a své vystoupení zvládli. Dorostencům patří taktéž pochvala za předvedenou hru a Dušanovi za chuť hrát, stal se střelcem utkání, jen tak dál.

Sestava a branky: Stejskal – Doubek (2), Palát (10), Michálek (8), Kramoliš, Jakšík, Melichařík (5), Květák (1), Skalík, Koleček (6), Holčák, Škarka Daniel (2), Škarka Dominik (1)

Foto z utkání ZDE

Olomouc – Rožnov p.R. 25:32 (14:14)

Vyrovnaný průběh prvního poločasu, ve druhé půli jsme zlepšenou obranou soupeře nutili k chybám a rozhodli jsme několika pěkně zahranými rychlými přechody do útoku, které vesměs končily brankou. Pochvala dne za aktivní obranu a klid při zakončování.

Sestava a branky: Kulišťák – Ulrych (2), Palát (4), Michálek (12), Kramoliš (6), Koleček (5), Skalka, Holčák (1), Škarka Dominik (2), Škarka Daniel

Rožnov p.R. – Uničov 41 : 24 (21:13)

Domácí zápas s Uničovem jsme vyhráli. Trošku jsme se i dnes z počátku opět zahřívali v obranné činnosti, ale zápas to byl jednoznačný. Navíc zaslouží pochvalu Martin Doubek, starší žák, který měl chuť a jemuž byla odměnou i první soutěžní branka vstřelená za mladší dorost.

Sestava a branky: Kulišťák – Doubek (1), Michálek 11, Kramoliš (2), Molek (3), Cerhák (4), Los, Hyánek, Skalka (6), Holčák (4), Škarka Dominik (7), Škarka Daniel (3)

Rožnov p.R. – Polanka n. O. 46 : 26 (24:19)

Sobotní utkání mladší dorostenci Rožnova proti Polance n/O zvládli a zajistili si další body do tabulky. Soupeř přijel pouze se sedmi kluky do pole a tak zejména ve druhé půli nám vybylo více sil a soupeře jsme přestříleli. Dnes solidní výkon od všech, dařilo se střelcům, Matějovi a Kubovi a celý tým se snažil v obraně.

Sestava a branky: Kulišťák – Ulrych (8), Palát (4), Michálek (4), Kramoliš (4), Koleček (4), Molek (1), Cerhák (5), Los, Hyánek, Skalka (2), Holčák (7), Škarka Daniel (5), Škarka Dominik (2)

Centrum Haná – Rožnov p.R. 24 : 27 (15:13)

V Kostelci na Hané mladší dorostenci sehráli s vedoucím celkem soutěže vydařené utkání. Vítězství se nerodilo lehce, poločas oboustranně vyrovnaný. První patnáctiminutovka herně pro naše kluky, druhá naopak pro domácí. Do druhé půle jsme vstoupili s větším důrazem na obraně, poločasové manko dvou gólů jsme otočili ve svůj prospěch, ujali se v průběhu i pěti brankového vedení a svůj náskok kluci, sice s nervičkami, ale přesto udrželi až do konce zápasu. Solidní výkon podali oba kluci v bráně, Richard i David, ostatní se přidali, zejména ve druhé půli. Dnes, oproti minulému zápasu byla cítit na lavičce z našich kluků i síla celého kolektivu, vzájemně se povzbuzovali a odměnou jim byl vydařený výsledek.

Děkujeme starším žákům Dominovi, Lukáši a Dankovi za pomoc a uvidíme se na hale.

Sestava a branky: Kulišťák, Mikulenka – Ulrych (5), Michálek (1), Kramoliš (9), Koleček (6), Molek (1), Los (3), Hyánek, Skalka, Holčák (1), Škarka Daniel, Škarka Dominik (1)

Nový Jičín – Rožnov p.R. 38 : 31 (18:16)

novyjicin

V Novém Jičíně mladší dorostenci hráli v nedělní podvečer a tomu asi odpovídal i jejich předvedený výkon. Kromě úvodu, první dvacetiminutovky, náš výkon bohužel nesnese mnoho kladného v hodnocení zápasu. Desátá minuta, vedeme 7:3 (co se nám může stát, to půjde samo…), dvacátá, stále vedení 11:8, ale již je vidět z počátečního vývoje rapidní sešup, zejména v obraně, poločas pro soupeře 18:16. Druhá půle bez náboje, srdce a s obrovskými nedostatky v obraně, kdy jsme přes všechny možné varianty nedokázali pokrývat střelce soupeře.

Sestava a branky: Kulišťák – Melichařík (1), Michálek (4), Kramoliš (7), Koleček (5), Skalík, Cerhák (5), Los, Stejskal, Hyánek, Škarka Daniel (5), Škarka Dominik (4)

Rožnov p.R. – Zlín 31 : 31 (12:20)

zlin

První půle byla z naší strany zejména v obranné činnosti lehkovážná, nebránili jsme jako tým a potýkali jsme se se střelcem hostujícího týmu. Do druhé půle jsme vstoupili ve stejných šlépějích a soupeř několikrát vedl až o deset branek. Kluci se však do zápasu dostali zejména zlepšeným přístupem a změnou v obranné činnosti, výborným výkonem našeho brankáře, který umožnil svými zákroky klukům několikrát rychle přejít do útoku a přečíslit obranu a zápas dovést až do dramatického remízového závěru. Za obrat v utkání zaslouží všichni pochvalu, díky i hostujícím klukům ze Zubří, kteří byli nedílnou součástí dnešního příjemného obratu v utkání.

Sestava a branky: Kulišťák – Palát (9), Michálek (2), Buberník, Kramoliš (7), Koleček (4), Molek (2), Cerhák (3), Los (2), Holčák, Škarka Daniel (1), Škarka Dominik (1)

Rožnov p.R. – Litovel 24:38 (14:17)

litovel

Poslední utkání mladšího dorostu jsme odehráli na domácí palubovce v nezvyklém čase i sestavě. Pomohli nám čtyři starší žáci, jenž nás bylo pouze sedm/zranění a nemoci/. První půle byla docela vyrovnaná, i když jsme ji prohráli. Část následující, byla z naší strany nejlepší, dotáhli jsme soupeře až na gólik, ale pak přišel zlom a průběh dalších minut vyzněl jasně pro soupeře. Takže díky klukům ze starších žáků za pomoc, doufáme, že jim tyto zkušenosti přijdou k duhu a s ostatními se uvidíme po Vánocích, a to ve čtvrtek 5. ledna 2017, kdy začínáme opět trénovat. Užijte si Vánoce a v novém roce na viděnou.

Sestava a branky: Kulišťák – Doubek, Jakšík (1), Chumchal, Kramoliš (5), Koleček (5), Melichařík, Cerhák (6), Holčák (2), Škarka Dominik (2), Los (3)

Hranice n.M. – Rožnov p.R. 24:29 (12:17)

hranice

Do Hranic jsme zavítali pouze s šesti mladšími dorostenci, a tak si všichni zahráli, co to šlo. Průběh byl z počátku vyrovnaný, ke konci první půle jsme odskočili soupeři o pět branek. Nejvydařenější byla patnáctiminutovka druhé půle, kdy jsme předváděli pěknou házenou, jak na obraně, tak v útočném pásmu soupeře a rozdíl se neustále navyšoval. Pak jakoby se kluci zalekli, že mohou vyhrát větším skóre, začali kupit technické chyby jednu za druhou, přestali hrát a až v závěru zápasu nalezli klid a několika brankami zápas dovedli k výhře.

Sestava a branky: Kulišťák – Kramoliš (2), Molek (6), Cehák (5), Holčák (3), Škarka Daniel (6), Škarka Dominik (7)

Ostrava – Rožnov p.R. 35:27 (20:12)

sokol

Utkání mladších dorostenců v Ostravě: Dobrý začátek, následné zranění Filipa Kolečka, ztráta soustředění se celého týmu na hru, výsledkem je prohra s domácími dorostenci. Kluci měli obrovské několika minutové výpadky, kdy jim nešlo vůbec nic. I když jsme se o půli dohodli na dalším průběhu hry, nebyli sto dodržovat taktické pokyny, tvořili opět neuvěřitelné množství technických chyb, chyběla koncentrace a důraz a i přesto, že se tam občas objevila bojovnost, tak dnes byl soupeř lepší.

Sestava a branky: Kulišťák-Ulrych (4), Michálek (3), Kramoliš (5), Koleček (2), Molek (8), Cerhák (3), Los (1), Hyánek (1), Holčák

Rožnov p.R. – Olomouc 34:33 (19:15)

olmik

Průběh utkání jsme měli i přes dnes opět velké množství vyprodukovaných technických chyb a přes špatné bránění soupeřovy střelecké spojky po skoro celý průběh utkání pod kontrolou. V závěru zápasu jsme bohužel opět „nedokázali udržet míč pod kontrolou“ a dovolili jsme utkání soupeři zdramatizovat. Několikrát nás však podržel Richard Kulišťák v bráně a tak se i mladší dorostenci mohli zařadit do vítězných utkání sobotního dne na rožnovské palubovce.

Sestava a branky: Kulišťák – Ulrych (2), Michálek (7), Kramoliš (8), Koleček (8), Molek (3), Cerhák, Los, Jakšík (1), Melichařík, Květák, Holčák (4), Škarka Dan (1)

Uničov – Rožnov p.R. 26:49 (11:21)

unicov

Utkání s nováčkem II. ligy mladšího dorostu z Uničova bylo po celý průběh v režii kluků z Rožnova p. R. Přijeli jsme sice pouze s pěti mladšími dorostenci a gólmanem, ale vypomohli nám kluci ze starších žáků, ať máme i někoho na střídání, a tak si pánové zahráli všichni dosyta. Soupeř byl snaživý, ale naši dorostenci převyšovali soupeře zejména lepší obranou a rychlým přechodem do útoku, který se nám dařilo i zdárně zakončovat. Pochvalu zaslouží tedy všichni, díky starším žákům za pomoc, zápasy za dorost jim jistě přijdou k duhu a do kolektivu příjemně zapadla i posila na hostování Matěj Ulrych, který na křídle skvěle spolupracoval s našim brankářem Richardem Kulišťákem při zakládání a dokončení rychlých útoků.

Sestava a branky: Kulišťák – Melichařík (1), Michálek (11), Kramoliš (16), Koleček (3), Květák (5), Holčák (8), Ulrych (5)

Polanka n.O. – Rožnov p.R. 17:27 (7:15)

polanka

Průběh zápasu mladších dorostenců v Polance n. O. byl jako na houpačce. Od počátku první půle jsme tahali za kratší konec, prohrávali až o pět šest branek, ale v závěru půle se nám podařilo snížit na přijatelný stav, který dával naději na lepší druhou část zápasu. Kluci si dali říct a zejména zlepšenou obranou jsme běhavého soupeře několikrát donutili střílet ukvapeně a z dálky a tím se nám vcelku dařilo stav otáčet. Ještě několik minut před koncem jsme vedli o tři branky, ale bohužel vidina vítězství se klukům a jejich tak trošku roztřesenými hlavami nepodařila udržet. Pozitiva tam však jsou, kluci pocítili, že se nepříznivý průběh zápasu dá otočit a i vyhrát. Příště budou již jistě méně ukvapeni a s danou situací si poradí lépe. Snížili jsme dne s i počet technických chyb na zápas, tak si dovolím kluky pochválit a příští zápas to určitě vyjde.

Sestava a branky: Kulišťák, Mikulenka – Michálek (4), Kramoliš (11), Koleček (5), Molek (4), Cerhák (1), Hyánek (1), Holčák (4)

Rožnov p.R. – Centrum Haná 22:26 (13:15)
centrum hana

Utkání našich mladších dorostenců proti soupeři z klubu Centrum Haná bylo po celý průběh bojovné a pohledné. Na rozdíl od předchozích zápasů jsme se vyvarovali neobvyklému množství technických chyb, začátek byl však hodně ospalý, soupeř se ujal pětigólového vedení, a klukům se již po celý průběh zápasu nedařilo obrátit skóre ve svůj prospěch, dotáhli jsme na vyrovnaný stav ve druhé půli, ale opět přišly chybky. Přes velkou marodku a i přes doplnění družstva hostujícími kluky ze Zubří, se nám body získat nepodařilo.

Sestava a branky: Mikulenka – Ulrych (6), Palát (7), Michálek (2), Kramoliš (1), Cerhák (2), Los (1), Hyánek, Holčák (2), Melichařík (1), Jakšík

Rožnov p.R. – TJ Nový Jičín  36:30 (20:15)

novyjicin

V utkání proti Novému Jíčínu kluci přistoupili zodpovědně. Svoji bojovností a kolektivním výkonem dovedli utkání do vítězného konce. V utkání podal velmi dobrý výkon náš brankář Kulišták Richard.

Sestava a branky: Kulišťák – Květák, Jakšík, Kramoliš (7), Koleček (11), Molek (4), Cerhák (4), Hyánek (2), Holčák (3), Škarka Dan (4), Melichařík (1)

Zlín – Rožnov p.R. 30:16 (14:9)

zlin

V prvním utkání soutěže mladších dorostenců ve Zlíně naši mladí ochutnali, jaký je rozdíl mezi kategorií staršího žactva a druhou dorosteneckou ligou. Tým je po většinou tvořen „prvoročáky“ a klukům nelze upřít snahu, ale neuvěřitelné množství technických chyb, nedodržování pokynů a celková malá herní příprava (za kterou si bohužel mohou jen kluci samotní) vedla nakonec k výsledku, jaký asi chlapci nečekali. Východiskem je pouze přidat jak v tréninku, tak ve hře, tak v sobě samotném, a v odvetě na jaře to již bude vypadat určitě jinak. Trenéři vám v tom určitě pomůžou.

Sestava a branky: Mikulenka – Michálek (1), Kramoliš (5), Koleček (3), Molek (2), Cerhák (2), Los, Hyánek, Holčák (1), Škarka Dominik (2), Škarka Daniel