Muži: Sezóna 2018/2019 – 4. místo

V posledním utkání sezóny jsme o branku podlehli soupeři ze Vsetína.  Celkově tým skončil na 4. místě, se stejným počtem bodů jako třetí Napajedla, které nás přehrály v obou utkáních.

Souhrnné výsledky soutěže ZDE


Konečná tabulka II. ligy mužů SM 2018/2019

1 Vsetín 22 19 1 2 693 : 577 39
2 MHK TAEDA Karviná 22 17 3 2 674 : 556 37
3 Napajedla 22 13 1 8 598 : 572 27
4 Rožnov p.R. 22 13 1 8 636 : 609 27
5 TJ SOGOS Holešov 22 11 4 7 662 : 619 26
6 Pepino SKP F-M B 22 11 1 10 676 : 649 23
7 SKH Polanka n.O 22 8 3 11 565 : 588 19
8 Luhačovice 22 9 0 13 606 : 634 18
9 Házená Uničov 22 6 3 13 594 : 660 15
10 Sokol Ostrava 22 5 3 14 573 : 613 13
11 L.Zubří 22 5 2 15 540 : 623 12
12 SK Žeravice 22 3 2 17 518 : 635 8

Hodnocení trenéra Tomáše Galuse po sezóně 2018/2019

Nejdříve bych chtěl poděkovat všem, co se na této sezoně podíleli, jak hráči či trenéři a všichni co mi pomohli jako RICHARD ,MÍŠA a JIRKA. Před začátkem sezony byl můj cíl se umístit do 5 místa, to se podařilo a získali jsme krásné 4 místo.  oO 3 místo jsme přišli jen horším vzájemným zápasem s  Napajedly.
Brankaři:   Ondra  Sekyra – skoro půl sezony byl mimo hru, jinak podal standartní výkon.
                  Tomáš Měkra – měl  vydařenou sezonu.
                  Petr Kovanda – odchytal asi 5 zápasů a v těch odvedl vynikající výkony.
Křídla        David Dobiáš –  začátek sezóny mu vyšel, a zbytek sezony byl mimo hru.
                  David  Špůrek – odvedl celou sezonu dobrý výkon.
Pivoti        Josef Koleček –  byl bych rád kdyby zůstal i další sezonu.
                  Marek Smejkal – super výkon po celou sezonu.
                  David Závorka – super výkon po celou sezonu v obraně a hlavně velký SRDCAŘ.
Spojky    Štěpán Španihel – podával super výkony i v obraně šlo vidět, že se polepšil na naslouchal zkušeným                                                       obrancům. Byl 7mý nejlepší střelec soutěže (121 branek).
                 Martin Slovák – velký bojovník, i když se mu v některých zápasech nedařilo, tak vždy dal do toho velké                                                 srdce
                   Vojětch Zuzaňák – bojovník,  který se nebál vzít to na sebe. Byl 4tým nejlepším střelcem soutěže se 133 góly. 
                Štěpán Gazdik –  velká  pomohl v důležitých zápasech, ukázal svoje zkušenosti jak v obraně                                             tak na všech postech
Dorosteni  co nám pomohli Filip  Koleček, Lukáš Kramoliš, Matěj Ulrich, velké díky a určitě velký příslib pro Rožnovskou házenou. 

RpR – Vsetín 29 : 30 (15:13)

V posledním utkání sezóny jsme o branku podlehli soupeři ze Vsetína.  Celkově tým skončil na 4. místě, se stejným počtem bodů jako třetí Napajedla, které nás přehrály v obou utkáních. Úvodní půle se nám vyvedla lépe. Vsetín však zabral a po pořestávce se snažil o vyrovnání. To přišlo krátce před závěrečným hvizdem. K naší smůle to ovšem nebyl poslední gól soupeře a v posledních sekundách ještě 9ti gólový František \nevadvba skóroval a zpečetil tak nejen vítězství Vsetína v tomto utkání, ale i v celé II. lize. Gratulujeme Vsetínu nejen k vítězství v našem utkání, ale k  zisku zlata.Náš tým bojoval o celkové třetí místo, ale i v tomto utkání se projevila naše marodka a ndo hry naskočilo několik talentovaných dorostenců. S průběhem utkání a nasazením celého týmu byli trenéři spokojeni.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra – Závorka, Špůrek (2), Španihel (9), Smejkal (2), Koleček J. (4), Zuzaňák (8), Koleček F. (2), Ulrych /1), Holčák (1).


Žeravice – RpR 23 : 26 (13:13)

Do nelehkého utkání jsme nastoupili se dvěma dorostenci, kteří byli povolání, aby zaplnili místa zraněných hráčů. Pro poslední Žeroavice je v této části důležitý každý bod a to bylo znát i během první půle. Deset minut do konce jsme ale dokázali odskočit a splnili jsme roli favorita. Díky tomu, že jsme si závěr pohlídali, vezeme i por nás důležité body.

Sestava a branky: Měrka – Slovák (6), Ulrych, Koleček F., Dobiáš (1), Závorka, Špůrek (1), Španihel (7), Koleček J. (2), Zuzaňák (6), Gazdík (3)


RpR – Ostrava 31 : 28 (15:14)

Do utkání jsme vstoupili dobře a během první půle jsme si dokázali vybudovat a udržet vedení. V druhé půli jsme své vedení dokázali navýšit až na 7 branek. Hosté pak v závěru pouze korigovali výsledek. Nastoupili jsme vlivem zranění v oslabené sestavě. Výborně zachytal Tomáš Měrka, tým trenér Galus pochválil za bojovnost.

Sestava a branky: Měrka, Kovanda – Slovák (1), Koleček F., Holčák J., Špůrek (2), Smejkal (4), Koleček J. (2), Zuzaňák (9), Galus (6), Gazdík (3)


 Fr-Místek „B“ – RpR 41 : 29 (23:16)

Souboj dvou celků ze středu tabulky, vyzněl lépe pro Fýdek. který po chybách našeho týmu šel brzy do vedení. Jistým výkonem si soupeř upevnil vedení již v prním poločease. Ve druhé části pak náskok ještě narostl. Soupeř trestal naše technické chyby a nedokázali jsme se dostat do utkání. Nutno uznat, že soupeř byl tentokrát lepší.

Sestava a branky: Měrka – Slovák (1), Dobiáš (1), Závorka, Špůrek, Smejkal (4), Španihel (8), Koleček (7), Zuzaňák (7), Galus, Gazdík (1)


RpR – Luhačovice 29 : 23 (16:13)

V první půli jsme získali, i přes horší obrannou fázi a neproměňování šancí, 3 brankový náskok. Ve druhé půli se hra týmu o poznání zlepšila a konečný stav tak byl nakonec + 6 branek pro nás.

Sestava a branky: Měrka, Kovanda – Slovák (1), Kramoliš (3), Závorka, Špůrek (3), Španijel (4), Koleček J. (7), Zuzaňák V. (9), Ulrych (1), Galus


Holešov – RpR 29 : 36 (13:17)

První půle se nám povedla lépe a na do druhé půle jsme šli se čtyřbrankovým vedením. I ve druhé půli jsme byli lepším týmem a i díky střeleckým hodům Kolečka se Zuzaňákem jsme nakonec zvítězili o  branek. Výkon týmu byl bojovný a zodpovědný. Pochvalu zaslouží celé družstvo.

Sestava a branky: Měrka, Kovanda – Slovák (1), Ulrych (3), Závorka, Špůrek, Španihel (9), Koleček J. (10), Zuzaňák (10), Galus (2), Gazdík (1)


RpR – Uničov 31 : 22 (14:12)

Po vyrovnané první půli, jsme ve durhé dokázali soupeře přehrát a připsat si další dva body.

Sestava a branky: Měrka – Slovák, Ulrych (4), KOleček F. (4), Špůrek (3), Smejkal (4), Španihel (3), Koleček J. (3), Zuzaňák (8), Galus (1), Kramoliš (1)


Napajedla – RpR 30 : 25 (15:8)

Z Napajedel jsme body nepřivezli

Sestava a branky: Měrka, Kovanda  – Koleček F: (1), Zuzaňák (6), Ulrych, Špůrek, Smejkal (3), Koleček J. (5), Holčák, Gazdík (1), Slovák (1),Španihel (8) 


RpR – Karviná 29 : 31 (11:21)

S lídrem II. ligy jsme body uhrát nedokázali….

Sestava a branky: Měrka, Kovanda  – Kramoliš (6), Ulrych (2), Závorka (2), Špůrek (3), Smejkal, Španihel (9), Koleček (4), Zuzaňák (3), Galus


Lesana Zubří – RpR  18 : 28

I když jsme v utkání po celou dobu tahali za delší stranu provazu, nebylo pro nás jednoduché a to hlavně vzhledem ke zrnění dvou hráčů, kdy jsme dohrávali bez střídání a s jedním z brankřů v poli.

Sestava a branky: Měrka, Kovanda  – Zuzaňák (8), Pšenica (5), Špůrek, Smejkal (4), Koleček J. (4), Gazdík (3), Španihel (4), Galus


RpR – Polanka n.O. 30 : 30 (15:17)

Vstup do jarní části nám přinesl první bod. Po první půli, kdy vedl vždy o nějakou tu branku soupeř, jsme se ve druhé půlu dokázali dostat od 13 minuty na vyrovnaný stav. Závěrečnou minutu měl sice lépe rozehranou soupeř, ale v poslední sekundě nám bod zachránil Štěpán Gazdík.

Sestava a branky: Měrka – Slovák, Kramoliš (2), Koleček F. (3), Závorka, Špůrek (2), Smejkal, Španihel (12), Koleček J. (6), Zuzaňák (4), Ulrych, Gazdík (1)


Vsetín – RpR  32 : 29 (18:14)

V derby vyšel začátek lépe Vsetínu, který si během první půle vytvořil až 4 brankový  náskok. S tím taky vstupoval i do půle druhé. Nám se podařilo přidat na tlaku a soupeři jsme se přiblížili na rozdíl 1 branky. Víc nám ale nedovolil, a během chvíle oěpt odskočil až na závěrečné 3 branky. Trenér Galus byl i přes prohru s předvedneou hrou a bojovností týmu spokojen.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra, Kovanda – Slovák (1), Kulišťák (1), Koleček F. (2), Smejkal, Španihel (3), Koleček J. (6), Zuzaňák (9), Pšenica (7), Ulrych


Ostrava – RpR  26 : 27 (10:16)

Do Ostravy jsme sice odjeli se 3 brankáři, ale pouze se sedmi hráči do pole.Citelná byla hlavně absence spojekNicméně i s takovým torzem týmu jsme ppraktick ypo celou dobou utkání tahali za delší konec. K tomu přispěl i skvěle chytající Kovanda a toho podpořil i druhý brankář Měrka, který naskočil do uktání na dvě „sedmičky“ a obě „lapil“, Po celou dobu jsme si drželi brankový náskok, který sice  v závěru domácí korigovali, ale na vyrovnání to nestačilo.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra – Kulišťák (1), Závorka (1), Špůrek (2), Smejkal (5), Španihel (6), Koleček J. (3), Zuzaňák (8), Galus (1)


Ostrava – RpR  26 : 27 (10:16)

Do Ostravy jsme sice odjeli se 3 brankáři, ale pouze se sedmi hráči do pole.Citelná byla hlavně absence spojekNicméně i s takovým torzem týmu jsme ppraktick ypo celou dobou utkání tahali za delší konec. K tomu přispěl i skvěle chytající Kovanda a toho podpořil i druhý brankář Měrka, který naskočil do uktání na dvě „sedmičky“ a obě „lapil“, Po celou dobu jsme si drželi brankový náskok, který sice  v závěru domácí korigovali, ale na vyrovnání to nestačilo.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra – Kulišťák (1), Závorka (1), Špůrek (2), Smejkal (5), Španihel (6), Koleček J. (3), Zuzaňák (8), Galus (1)


RpR – Fr.Místek B   31 : 29 (18:14)

Pokračujeme ve zlepšených výkonech. Hostili jsme rezercu Frýdku Místku, i s několika posilami z extraligového áčka. Začali jsme dořbe a byli jsme to my, kdo určoval tempo hry. Vytvořili jsme si až 4 brankový náskok, který se však během druhé půle rozplynul  a deset minut před závěrečným hvizdem už bylo o dvě branky vedení na straně hostů. Dokázali jsme se však ještě nadechnout a výborným výkonem v závěru zápas otočit. Díky naší trpělivosti a bpjovnosti jsme dokázali získta další body. Pochvalu si zaslouží celý tým.

Sestava a branky: Sekyta, Měrka, Kovanda – Slovák, Kulišťák, Dobiáš (4), Špůrek (5), Smejkal (4), Španihel (5), Koleček J. (4), Zuzaňák (8), Kramoliš, Gazdík (1)


Luhačovice – RpR  32 : 33 (16:20)

V utkání jsme díky výborným výkonům Kovandy v bráně vedli. Přidal se střelecky Španihel a Křenek, který nastoupil po delší době. Do šaten jsme odcházeli se 4 gólovým náskokek. Ved ruhé půli se soupeř vzchopil a naše vedení se začalo tenčit. Nakonec jsme o branku dokázali zvítězit a důležité body tak jdou na naše konto.

 Sestava a branky: Měrka, Kovanda – Křenek (6),  Slovák (1), Gazdík (2), Kulášťák (1), Závorka, Špůrek (5), Smejkal (2), Španihel (13), Koleček J. (3)


RpR –  Holešov 30 : 29 (21:14)

Čekal nás těžký soupeř z čela tabulky. Do utkání jsme ale vstoupili lépe, byli jsme aktivnějším týmem a po první půli jsme měli 7mi brankový náskok.Ve druhé půli Hološov postupně umazával manko a po červené kartě pro našeho Marka Smejkala, nebylo vyrovnání daleko. Díky perfektnímu výkonu „devítibrankového“ Dobiáše, jsme nakonec o branku udrželi vedení a získali cenné body

 Sestava a branky: Měrka. Sekyra – Slovák (1), Koleček F. (2), Koleček J. (3), Kramoliš (3), Dobiáš (9), Závorka (1), Špůrek,  Smejkal, Španihel, Pšenica (5), Gazdík (6), Kovanda


Uničov – RpR  26:35 (13:18)

Do Uničova jsme odcestovali v kombinované sestavě a pouze s 8 hráči do pole. Ti předvedli heroický výkon. V první půli nás navíc podržel brankíř Sekyra. Ve skvělém výkonu v bráně pak ve druhé půli pokračovali i Měrka. Po celé utkání jsme vedli a rozhodující byl výkon brankářů. Pochvala za bojovnost je ale pro celý tým.

 Sestava a branky: Měrka. Sekyra – Slovák (7), Dobiáš (9), Špůrek (1). Smejkal (4), Španihel (4), KOleček J. (4), Zuzaňák (5), Galus (1)


RpR – Napajedla  28 : 23 (16:10)

Úvod utkání byl vyrovnaný. V první půli se do největšího (dvoubrankového) náskoku dostali hosté a ten si udrželi až do přestávky. Ved ruhé části se domácí snažili srovnat, to se jim ale i přes Dobiášových 8 branke nepovedlo. Hosté si vedení naopak ještě pojistili. I před to že Napajedla byla nepříjemný soupeř, dokázali jsme s nimi držet tempo. O prohře rozhodly naše neproměněné šance a výborné výkony gólmana na straně soupeře.

Sestava a branky: Měrka, Sekyra, Kovanda – Kulišťák M. (1), Doiáš (8), Závorka, Špůrek, Smejkal, Španihel, Koleček J. (1), Zuzaňák (5), Pšenica (3), Gazdík (5), Kramoliš (1)Karviná – RpR  28 : 23 (16:10)

Sestava a branky: Sekyra – Slovák (1), Kulišťák M.,Dobiáš (1), Špůrek (1), Smejkal (2), Španihel (7), Koleček J. (1), Zuzaňák (7), Pšenica (2), GazdíkRpR – Lesana Zubří  27 : 25 (11:11)

Ve vyrovnaném utkání jsme dokázali jsme si dokázali ve druhé půli vytvořit mírné náskok a ten udržet až do konce zápasu. V první půli byl o něco málo lepší soupeř, který se však nedostal do více než dvou brankového náskoku. Ten jsme však v závěru úvodního polačasu díky přesným střelám Vojty a Máry dotáhnout a do šaten se šlo za remízového stavu. Po nevydařené první desetiminutovce druhé půle, kterou jsme prohráli 3:6, jsme v následujcích 6 minutách dokázali stav vyrovnat a následně se dostat i do vedení. Tento mírný náskok se nám podařilo udržet až do konce utkání a slavíme tak první body.

Fotogalerie z utkání ZDE

Sestava a branky: Sekyra, Měrka – Petřek, Kuliták M., Křenek (2), Dobiáš (4), Závorka, Špůrek, Smejkal (1), Španihel (4), Koleček J. (6), Zuzaňák (3), Pšenica (7), Matějovič 


Polanka n.O. – RpR  29:23 (13:10)

Na první zápas jsme vyjížděli do Polanky, věděli jsme že nás nečeká lehký soupeř, mají tři ostré spojky. První polčas jsme vedli do 20 minuty, pak jsme neproměnili tři šance a prohráli posledníh 10 minutovku 5:0. Druhý polčas jsme se snažili dotáhnou soupeře, ale nepodařilo se nám, opět jsme neproměnili šance, a taky neměli naši brankaři svůj den. Doufam že příští sobotu to bude lepší a v domácím prostředí porazíme v derby Lesanu.

Sestava a branky: Sekyra, Měrka, Kovanda  – Slovák (1), Petřek, Kulišťák M., Dobiáš (5), Závorka, Špůrek (1), Smejkal, Španihel (3), Koleček J. (5), Pšenica (6), Gazdík (2)

 

Comments are closed.